Unichess B postoupil do 1. ligy!

6

V posledním kole 2. ligy B nám k postupu stačilo zvítězit v Teplicích. A odhadovali jsme, že to bude i nutné. Stíhající Turnov B sice hrál s teoreticky silným Jičínem D, ale předpokládali jsme, že ten nastoupí ve slabé sestavě. (Tak se i stalo, hrál v 7 a prohrál 1:7).

Stáhli jsme z Extraligy Martina Jurčíka a Vojtu Kováře, zápas s druhým titánem z Lysé nebyl příliš důležitý.

(Mimochodem skončil 0.5:7,5, největší událostí byla premiéra Oxany Kovářové (1746) v soutěži, zahrála si s GM Rogozencem.)

Celkově situaci shrnuje nejlépe vyhláška ze záchodu teplického šachového klubu.

Heslo dne

Dali jsme takto dohromady velmi slušnou sestavu, soupeři nehrající o nic byli tak mínus 2 hráči.

Rubeš – Jurčík

Na 1. stole hrál Jurčík černými s nebezpečným Rubešem nějakou anglickou a velmi rozumně dal pozici za remis, i když se mu celkem líbila.

Na zadních 2 deskách jsme měli obrovskou elovou převahu a pro jednou se vtělila i do bodů.

Kurka – Vrbata

Na 7. stole hrál černými Vrbata s Kurkou. Bílý sušil londýnský systém, Zbyněk na něj trochu hr vyběhl a vyplatilo se. Přišly příklepy a vzdání.

Pan Okrouhlík

Jako 8. deska domácí zaskočil v dvojroli rozhodčí pan Okrouhlík. Rozehráli jsme Samische v královské indické a dosáhli typové pozice, kde se černému podaří zbavit špatného střelce, pak přijde i o dobrého a zjistí, že jeho jezdci jsou nemotorní a mají málo prostoru.

Za stavu 2,5:0,5 pro nás dostali nabídku remízu postupně Kovář, Hučín a Kuba. Všichni reagovali tím, že si nechali běžet čas a čekali na vývoj zejména Škárovy partie, který prováděl obětní útok. Došlo pak ke kurióznímu momentu, že Kuba se vyděsil, že Vlado stojí špatně a zatáhl, že to napraví. Ostatní dvě nabídky jsme přijali – hráči už neměli čas.

Kovář (na cigaretě) – Vaněk

Remízou tedy skončila partie dlouholetých přátel Kovář – Vaněk na 2. stole. Hrála se velice šílená holandská, skončila smírně ve velice nepřehledné pozici.

Hučín – Kudrlička

Na 6. stole hrál Hučín s Kudrličkou bílými skotskou, dosáhl rovné, ale příjemnější pozice. Ve skrytě složité jezdcovce přišla nabídka, pozice se dala zkoušet, ale zápasový stav velel se netrápit.

Za stavu 3,5:1,5 se ukázalo, že obavy o Škáru byly liché.

Škára (neviditelný) – Krutský

Vlado se na čtverce s Krutským v sicilské s c4 snažil od začátku trestal oslabení f5, v čase obav byl objektivně vyhraný v divoké pozici a ve velkém stylu vyhrál. TÍM UDĚLAL ZLATÝ PRVOLIGOVÝ BOD!

Nejbojovnější dva (Olga a Jindra) pokračovali v boji, ale nakonec na ně dolehla mátožnost hraní o nic.

Hadraba – Kuba

Kuba hrál na třetí černými sicilskou s Hadrabou a přes odmítnutí remízy na ni nakonec stejně došlo.

Šťastný – Jaščenko

Na 5. stole hrála Jaščenko Bogoljubova s Petrem Šťastným. (Marián a Anton asi zůstali v Kanadě.) Po nijak nudném průběhu se nějak dospělo ke smíru.

Celkově tedy 5,5:2,5 bez prohry. Už jsem měl trochu špatné svědomí z extraligového úspěchu posledních dní realizovaného úporným fanděním Frýdku, tak v neděli jsme si museli něco uhrát sami.

 

 

6 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Velká gratulace!! Sen se splnil, budeme mít poprvé v historii extraligu a první ligu. Co se nepovedlo ČSOB a ERA, dokázal Unichess.

 2. Mircea napsal:

  Jak skončila v extralize partie na první desce?

  V db ŠS je 1:0 a na onlinu remis.

  Šotek nebo opožděný apríl?

 3. jarda hadrava napsal:

  Velká gratulace. I když byla převaha, tak ten poslední stupínek je vždy velmi těžký. UNICHESS, to zní hrdě!

 4. Pedro napsal:

  Mircea – bylo to 1:0, na onlajnu stačí blbě postavit krále po skončení partie a neopravit to (což se může snadno stát, chystalo se blbnutí s pohárama a šampáněm a všichni koukali na bitvu o udržení Duras – Litovel), do databáze to píše rozhodčí z oficiálního zápisu. Jinak organizace finálového tříkola byla v Brně perfektní, doufám, že to tam bude i za rok.

 5. sid kovar napsal:

  Gratulejšn Béčku!!

 6. Petr Sp napsal:

  Též gratulace! Zkušeně pohlídáno 🙂 vypadá to, že to bude jediné družstvo Unichessu, které vyhraje soutěž.

Komentář

© 2020 UNI Chess.