Unichess B – Desko Liberec 5:3

3

Nad šestým vítězstvím v druhé lize tentokrát asi bděla včelka Unichesska nadprůměrně, byl to neočekávaný nervák.

Jako tradičně byl k dispozici cár naší sestavy, soupeři také nepřijeli kompletní. A to jsem si původně maloval, že by to mohl být ten bájný zápas, co všichni přijdou a sebe ani nepostavím.

Pro prvního našeho hráče, co vyhraje, jsem si připravil milou cenu v hodnotě až půl milionu. Tedy v případě, že by ten los vyhrál hlavní cenu.

 

Los včelky Unichessky

Šťastným výhercem se stal Vlado Škára, který na 3. stole bílými s Bradáčem hrál módní variantu 4. Jg5 ve 2 jezdcích, propásl možnost získat druhého pěšce, za kterého by už kompenzace nebyla, … a přehrál soupeře po chvíli.

Vlado Škára

Dál už nikdo nic nedostal, zvlášť ne Pedro. Na 4. stole s Caklem sice partii mile ozvláštnil (1…e6, 2…Se7, 3…Sf6), ve vznikl atypické pozici snědl pěšce. Kompenzace bílého byla zprvu nadprůměrná, poté přerostla v drtivý útok a hosté vyrovnali.

Pedro poprvé prohrál

Hosté se posléze ujali vedení na 1. desce. Kovář tu bílými s Braunem stál slibně z české obrany (d6,Jf6,c6), ale plán útoku bezpečně zruinoval vlastní pozici.

Vojta to přehnal.

Za nás kontroval na 5. Sháněl s Krtoušem. Bílými rozehrál technicky sicilskou jako bezdámovou střední hru. Soupeř v reji figurek začínal být aktivní, ale ztráta figury ho definitivně zbavila rozletu.

Jarek Sháněl

Nezadařilo se Popperovi na 8. s Pražákem a nedotáhl tak v tomto týdnu šťastný černý hat-trick (2 výhry v pražských soutěžích). Upadl do varianty anglické, která je sice OK, ale bílému se hraje snadněji.

Poppřík!

Barvy Unichessu pozvedl na 2. stole černými Kuba, po dlouhém a nejasném boji s Laštovkou v sicilské s b3 utrápil soupeře ve 4 věžovce na téma „matem partie končí“.

Jindra Kuba

Drama došlo do situace, kdy stav byl 3:3 a obě zbývající partie byly nadějné pro nás. Nicméně nešlo o to dát je na výstavku, ale alespoň jednu vyhrát.

Na 7. stole jsem se potýkal bílými s Pavlem Haasem, třičtvrtějmenovcem rozhodčího zápasu Pavla Haseho. Rozehrál jsem Grunfelda vlažně a neměl ani ťuk. Drobné kejkle s koněm a střelcem proti dvojici střelců mě nakonec dovedly do věžovky s pěšcem víc, ve které jsem neuměl bez rizika postoupit. Nezbylo než jít do nejasností, které po vzájemných nepřesnostech přivedly k výhře. Mladý pražský talent v dresu Liberce neměl k půlbodu daleko – a mám pocit, že po dlouhém boji musel ještě jít na podvečerní kolo openu Praha.

Pavel Haase.

Kapitán blbě čumí!

Tak jsme se dopracovali k 4:3. Pátý bod přidal Vrbata černými v královské indické se Suchomelem. Zbyněk velmi rychle regeneruje svou sílu z předmanažerského období! Dlouhou a složitou partii zakončil zlomením pseudopevnosti při dámě a 2 blokovaných pěšcích proti věži a střelci.

Vrbata opouští záchod

Co dodat? Liberec byl nebojácným účastníkem brutálního zápasu bez remíz a bod nad pásmem sestupu ho čekají ještě četná dobrodružství. Nás by měla čekat sebereflexe, protože už podruhé jsme prohráli 3 partie a to zápasu nesvědčí.

Protože třetí Turnov porazil druhý Bakov, vedeme už o 5 bodů před Turnovem a 6 před Bakovem, když už jsme s oběma hráli.

Na závěr opět reliéf z hotelu Crystal Palace:

3 Grácie = 3 body

 

3 Komentáře

  1. Honza Hučín napsal:

    Poprvé jsem se podíval na online za stavu 1:1, zhrozil jsem se, ale podle pozic a hráčů jsem odhadoval, že nakonec vyhrajeme 4,5:3,5. Jsem rád, že jsem výsledek ještě podcenil. Ale ta dramata by už mohla skončit.

  2. Mircea napsal:

    Mě se ta dramata naopak líbí. Jen ať pokračují. Gratulace patří všem za bojovné výkony – odměnou je rekordní počet výher v sezóně za celý Unichess! (ostatní: A-3, C-2, D-4, E-3, G-4, Ž-1)

  3. jarda hadrava napsal:

    No já jsem to otevřel ještě za stavu 0:0 a dost jsem se orosil (tedy u čtvrté šachovnice bych se i smál, kdyby ten zavináč nebyl Pedro). Prvotní náhled byl, že budeme rádi za 4:4. Tohleto mi chlapci nedělejte. Jsem už starší člověk a mohlo by to se mnou seknout. Naštěstí jste to nakonec urvali, takže gratulace k dosud čistému štítu. Partiemi mé oko potěšili Jindra Kuba a Vlado Škára. Mistrovskou koncovku pak předvedl Zbyněk Vrbata. Tlak se zase ustálil a je dobře… 🙂

Komentář

© 2021 UNI Chess.