Unichess A poprvé přes palubu

1

V 10. kole první ligy zavítal Unichess A do hrací místnosti Polabin, která je v salónku restaurace Paluba. Vlídná to kombinace.

Když se dobře točí (kormidlo)

Když se dobře točí (kormidlo)

Zápas signalizoval sestavový průšvih na měsíce daleko, naštěstí jsme nasyslili dostatek bodů na Extraligu dopředu, takže jsme si to mohli dovolit – jen 2 hosté a 3 náhradníci. Domácí ovšem také o nic nehráli a také měli 2 občasné náhradníky.

Budiž to temnou připomínkou minulosti, jak se to hraje s výpadky celebrit a základní sestavy vůbec a jaké to je, když zadní desky bodují jak když krápe. A to nemluvím o mátožné motivaci. Budiž blahořečeno, že Unichess žije rychle a nebezpečně, a hraje buď o postup nebo impossible mission o udržení v neadekvátní sestavě. Duševní prázdnotu středu tabulky nám nasimulovalo vakuum jistého postupu.

Přistupme ke konkrétním nešvarům v praxi. Nejrychleji se u piva sešly všechny 4 naše bílé desky. Na 6. desce jsem rozehrál s Čižinským zahájení vlažně a s přehozením tahů se ocitl ve Volžském gambitu s e3. Stačil ještě jeden špatný plán a stál jsem celou partii hůř nehledě na pěšce navíc. Naštěstí soupeř nevyužil jednu aktivní možnost a pak vynutil opakování tahů. Br. Na 8. desce Pokorný s Grundmanem bojoval úspěšně proti Benoni s e6 při pěšci na c2, získal pěšce ve 4 věžovce, ale protihra soupeře vedla k remíze. Na 2. desce Černoušek zaskočil Červeného ve výměnné slovanské a stál lépe. Soupeř kontroval obrannou obětí kvality, ale Lukáš se postupně dopracoval otevření pozice a výhry. Jediný uspokojivý bílý výkon. Kovář na 4. hrál s Novotným Ragozina tvořivě ( a bez výměny na d5), když už začínal stát slibně, zaznamenal špatný čas a půlil. Jakoby ne úplná katastrofa, ale jak pravil Lukáš, jak chceme na +1 bílými vyhrát zápas.

Pak začali chodit černí. Vyrovnáno bylo rychle, Olga na 7. s Řezníčkem se v sicilské s c3 postupně porazila sama. Pak se chvíli hrálo na to, že to zachrání Vávra – vyhraje a zbytek remis. Tohle už jsme taky dlouho nedělali, družstvo hraje na to, že všechno dopadne nejlíp, jak může. Mezitím ještě remizoval Kuba, v zahájení s Hoškem tentokrát neměl problém černými v anglické vzniklé z odmítnuté Benoni, oba hráči cosi zkoušeli, ale bezvýsledně. Pak Vávřík v holandské s Jedličkou svou výhodu (kvalita za pěšce nebo silné centrum) zcela zkazil a naopak prohrál. Profesionální výkon podal Bernášek černými v těžkém duelu s Votavou, v zahájení byla myslím varianta Paulsena s c4, známá ze zápasu Carlsen-Anand, Berny pak velice dlouho bránil koncovku, o které jsme se jen dohadovali zda a jak moc je špatná, aby truchlivě prohrál na konečných 5:3.

Jediná výhra v zápase a výše uvedené hovoří jasnou řečí: byl to nejhorší výkon Unichessu A v sezóně. Ale nečiňme ukvapené závěry, ještě hrajeme jednou.

Tady všude jsme seděli

Tady všude jsme seděli

 

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Koukám, že týden Unichessu bez výhry áčko nezkazilo, dokonce se nakazilo „Velkou rošádou“.

Komentář

© 2020 UNI Chess.