Třetí prohra áčka v řadě

0

Nevzrušená reportáž flegmatického kapitána – Holdia – Poštovní spořitelna A 5:3.
Oba kluby nastoupily k zápasu v mírně oslabené verzi – Holdia bez Hausnera a Přibyla, my bez Čecha a Studničky.
Partie se mi chronologicky jevily následovně.
Na 8. hrál Pokorný bílými se Šimečkem Nimcoviče s Dc2, dostal pozici, kde výhodu bylo možno hledat jen okamžitou akcí figur, nic se nenašlo a remis.
Na 5. Řehořek černými s Adámkem vytáhl z pytlíčku svých nepřeberných zahájení klasický DG, stál pasivně jak klasici sami a remizoval to také klasicky.
Na 6. Šimek bílými upadl Benešovi do paskvilu 1.e4 Jc6 2.Jc3 d6 – po složitém průběhu a různých kombinací zaknihoval naši jedinou výhru.
Na 1. Černoušek prohrál černými s GM Votavou partii, které jsem nijak zvlášť neporozuměl.
Na 3. Kovář černými prohrál s Freislerem domečkovou králku – dle analýzy soudím, že šlo o partii dosti obsažnou, včetně ještě obsažnějších nezahraných alternativ.
Na 4. Vávra bílými s Česalem rozehrál jakéhosi Trompovského dosti divně, po mnoha divných příhodách remizoval – údajně prošel kolem výhry.
Na 2. desce Jirka s Michálkem byl dlouho adeptem kapitánské pochvaly. Bílými rozehrál partii fundovaně v domečkové králce v bělehradské verzi, soupeřovu novinku zle vytrestal. V časové tísni soupeře pak ale neviděl vyhrávající pokračování a přešel do složité koncovky, kterou prohrál.
Konec nadějí!
Na 7. desce Kuba s Bednářem upadl po zahájení do jakési méněcenné pozice, kterou soupeři převalovali do druhé časovky. Pak Kuba vyčaroval oběť pěšce a prudký útok v D+V proti D+V. Bílý chladnokrevně zabránil nejhoršímu, pak přišla remízová věžovka a remis sama.
Opět se ukázalo, že jedna výhra v zápase je málo.

Komentář

© 2021 UNI Chess.