Peklo se otevřelo… a pohltilo Hradec

2

Unichess A se na zápas s Hradcem sešlo po dlouhé době v ratingově teoreticky nejsilnější sestavě, jakou soupiska a pravidla dovolují. Této sestavě říkám „Peklo se otevřelo“, neboť je to i naše nejsilnější sestava všech dob.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obětí se stal Hradec, tým s jen 6 body (z prvních 2 kol!) leč s potenciálně nebezpečnou sestavou. Ten se naopak dostavil jen se 3 hráči základní sestavy, které doplňovalo několik dávných ligových hráčů, kteří již příliš nehrají, nebyla to tedy úplná troska.

Už se to staví!

Už se to staví!

Přesto jsem měl coby nehrající divák ze zápasu od začátku dobrý pocit.

První bod přinesl na 3. desce Černoušek černými s Prymulou. Hrál se jakýsi odložený Trompowský (d4,c3,Sg5). Bílý později zahrál f3 a lakotné Sf4xb8 a dxc5. Rozvrátit nevyvinutou pozici se slabými černými poli a nevyvinutými figurami stálo nějaký čas, ale jen pár tahů. Základem úspěchu byl vývin g6 a Sh6!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na 8. desce vyhrál Kuba trochu kuriózní partii s Jezberou bílými v sicilce. Po zahájení dostala jeho dáma záchvat tempožroutství a bloumala po 5. řadě, pak se podařilo za ní nasměrovat lehké figury a z nesmyslu ukovat úspěšný útok. Jindrovi se při něm sice podařilo nahlásit neplatný mat, ale po ostudě se dostavil i bod.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další bod přišel od Šimka, hrajícího bílými s Ringelem na 4. Soupeř nevyřešil katalán.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ještě jeden bílý bod dodal ze 6. desky Kovář. Kracíkovi provedl tématickou nejasnou oběť v anglické, ale černou pozici nebylo nijak lehké za deskou bránit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední celý bod získal na 7. černými Řehořek se Šafaříkem. V nejasné pozici obětoval kvalitu za nějaké pěšce a konec jsem neviděl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak už jen remízy, které dolehly i na naše oba velmistry.

Na 2. stole hrál Bernášek bílými s IM Nunem. Zahájení prošlo transformací z anglické přes Tarrasche do přijatého dámského gambitu. Bílý získal v rovné pozici dvojici střelců, ale partii už ne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na 1. stole hrál Michalík černými s Roškem Merano. Dopracoval se do pozice D+J proti D+S, kde kůň na d4 byl paradoxně slabý a byl rád, že remízu udržel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Nejdelší partii sehrál Vávra černými na 5. se Z. Pokorným. Ten si připravil nějakou novinku ve francouzské, Pavel stál dost nepohodlně s 0-0-0, pak se dostal k oběti jezdce za pěšcový klín a partii udržel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zápas tedy skončil naší jasnou výhrou 6,5:1,5 bez prohry.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Unichess A stále stoprocentní, ale naši pronásledovatelé drží krok, takže nic není rozhodnuté.

Je ale příjemné, že z 5 průběžně nejlepších hráčů jsou 4 naši – Vološin (Jičín) 6/7, Kovář 6/7, Bernášek a Černoušek 5,5/7, Šimek 5/7. Pak není divu, že máme 32 výher, o 8 víc než kdokoliv jiný.

 

 

2 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Pěkný výsledek, nicméně A zůstalo tento týden o půl bodu za Ž 🙂
    I tak ale gratulace…

  2. Jan Bartoš napsal:

    UniŽetky jsou přirozeně naprosto nedostižné!

Komentář

© 2021 UNI Chess.