Pardubice – Unichess : slovenské tango naruby

6

Ve 4. kole v zápase s Pardubicemi hráli všichni naši Slováci naopak černými a ze včerejších 3:1 bylo dnes 1:3.

Druska na 3. se Ševčenkem a Marián Jurčík na 5. s Pecháčem na hraně zahájení a střední hry upadli pod silný útok a prohráli. Martin Jurčík seriózně odremizoval Jirovského. Michalík odpůlil na 1. desce Movsesjana v koncovce těžkých figur úžasnými patovými motivy – stojí za přehrání od 31…Vd1!!.

Na bílých rychle remizoval Vrbata s Roškem a o něco pomaleji Černoušek s Hráčkem. Náš čestný gól vsítil Bernášek a Votavou. Velmi dlouho se snažil zachránit zápas Rýdl s Petrem, koncovka pěšci proti jezdci však vyhrát prostě nešla.

Těsná prohra zamrzí, ale nevím, kde to vylepšit. Soupeři prostě byli o něco lepší.

6 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Výkony jednotlivců byly nepochybně o víkendu mnohdy až excelentní, ale bohužel distribuce partiových bodů do zápasů byla více než nešťastná (ze 7,5 partiových bodů prostě méně než 1 do tabulky ani udělat nešel). Ocitli jsme se tak s vyrovnaným skóre 16:16 na hraně boje o záchranu a po Novém roce bude třeba více vzývat včelku Unichessku a případně i jiné nám nakloněné šachové bohy.

 2. Honza Hučín napsal:

  Trochu mi to připomíná fotbalovou Slávii. Výkon skvělý, ale góly skoro žádné. V sobotu tam reálně bylo 5:3 a včera měl Jirka taky pasáž s vyhranou pozicí. Ovšem to půjde 🙂

 3. Mircea napsal:

  Každopádně béčko musí jít na postup (pro každý případ :-). A taky abych vyhrál tipovačku, chacha!

 4. Mircea napsal:

  Ještě mám technickou. Přenosy na našich stránkách jsou jenom z 1. ligy nebo ty extraligové neumím najít? resp. kde se můžu kouknout na ty patové motivy?

 5. Jan Bartoš napsal:

  Jsou tam v PGNkách v historii přenosů v záložce online přenosy.

 6. Mircea napsal:

  PGNka mi přišla i mailem, ale dobrá, přehrál jsem si to tady: lichess.org/paste
  Je to celkem šikovná stránka pro přehrávání pgn.

Komentář

© 2020 UNI Chess.