Pardubice – Unichess : slovenské tango naruby

6

Ve 4. kole v zápase s Pardubicemi hráli všichni naši Slováci naopak černými a ze včerejších 3:1 bylo dnes 1:3.

Druska na 3. se Ševčenkem a Marián Jurčík na 5. s Pecháčem na hraně zahájení a střední hry upadli pod silný útok a prohráli. Martin Jurčík seriózně odremizoval Jirovského. Michalík odpůlil na 1. desce Movsesjana v koncovce těžkých figur úžasnými patovými motivy – stojí za přehrání od 31…Vd1!!.

Na bílých rychle remizoval Vrbata s Roškem a o něco pomaleji Černoušek s Hráčkem. Náš čestný gól vsítil Bernášek a Votavou. Velmi dlouho se snažil zachránit zápas Rýdl s Petrem, koncovka pěšci proti jezdci však vyhrát prostě nešla.

Těsná prohra zamrzí, ale nevím, kde to vylepšit. Soupeři prostě byli o něco lepší.

6 komentářů

 1. Mircea napsal:

  Výkony jednotlivců byly nepochybně o víkendu mnohdy až excelentní, ale bohužel distribuce partiových bodů do zápasů byla více než nešťastná (ze 7,5 partiových bodů prostě méně než 1 do tabulky ani udělat nešel). Ocitli jsme se tak s vyrovnaným skóre 16:16 na hraně boje o záchranu a po Novém roce bude třeba více vzývat včelku Unichessku a případně i jiné nám nakloněné šachové bohy.

 2. Honza Hučín napsal:

  Trochu mi to připomíná fotbalovou Slávii. Výkon skvělý, ale góly skoro žádné. V sobotu tam reálně bylo 5:3 a včera měl Jirka taky pasáž s vyhranou pozicí. Ovšem to půjde 🙂

 3. Mircea napsal:

  Každopádně béčko musí jít na postup (pro každý případ :-). A taky abych vyhrál tipovačku, chacha!

 4. Mircea napsal:

  Ještě mám technickou. Přenosy na našich stránkách jsou jenom z 1. ligy nebo ty extraligové neumím najít? resp. kde se můžu kouknout na ty patové motivy?

 5. Jan Bartoš napsal:

  Jsou tam v PGNkách v historii přenosů v záložce online přenosy.

 6. Mircea napsal:

  PGNka mi přišla i mailem, ale dobrá, přehrál jsem si to tady: lichess.org/paste
  Je to celkem šikovná stránka pro přehrávání pgn.

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.