Ostuda obrácená ve frajeřinu

2

K poslednímu zápasu druhé ligy do Klatov jsme jeli v 6! Sice nám už jakoby o nic nešlo, ale zápas významně zasahoval do záchranářského klinče Klatov, Líní a Košutky o 2 sestupující. Tyhle situace se mi jeví jako trapné a nepřípadné… Jak k tomu vlastně došlo? Skutečně všech 11 potenciálních kandidátů různé síly opakovaně odmítlo. Dámy nám daly košem kvůli Znojemské královně, kromě Kristýny, která hrála univerziádu někde v Zálivu. Pánové dílem pobývali v zahraničí, podnikali různé akce s dětmi… Všichni měli naprosto rozumné a nadčasové důvody. Až mám pocit, že kdybychom minule porazili Oázu kýžených 5:3 a vyvolali skórové dostihy, bylo by nás dnes stejně 6. A mohlo být i míň, protože některým zúčastněným se to nehodilo, ale přemohli se.

Do Klatov nás tedy přijelo 6, ale drsných jako šmirgl, i Clint Eastwood před námi utekl. (Alespoň jsem ho nikde neviděl.) Domácí radostně zapsali naši sestavu a tázali se, zda budeme na ně hodní. I odvětili jsme, že už jsme byli hodní dost a zkusíme být zlí.

 

Drsně se tvářil i náš nehrající řidič!

Drsně se tvářil i náš nehrající řidič!

Nejrychleji zlý byl Pokorný, který se velmi dobře připravil na Havlíkovu Benoni s Je7-g6 a Se7-f6 (kontrola bodu e5 bez oslabení královského křídla). Stalo se na poslední, tj. 6. desce!

Na 1. stole hrál Šimek černými se Šimůnkem zamotanou dámskou indickou se Sa6. Vyšla mu příprava, pak získal dámu za věž a figuru… a zjistil, že stojí špatně. Tak to zamotal ještě víc, až zamotal i soupeře a srovnal zápas.

Šimka čeká motanice...

Šimka čeká motanice…

Do vedení nás dostal Kovář na 2. desce, který v Trompovském přehrál Stanislava Kubu. Pak jsem bohužel vytvořil nehodu, když jsem na 4. stole s Hurdzanem ve snaze zvrátit rovnováhu v dámském gambitu obětoval za chytání dámy a mělo to díru. Sama chyba se stala přirozeně ještě za stavu 1:2. (Jó jó, to jsou ty kecy na chatu, a pak člověk ztrácí soudnost.)

Tomáš Hurdzan bude mít důvod k úsměvu

Tomáš Hurdzan bude mít důvod k úsměvu

Přesto jsem neměl moc obav o zápas. Bakalář, hrající poklidně černými na 5. s Eretem, právě dostal nabídku remízy v pozici, kterou stejně vyhrát reálně nemohl, tak jsme to vzali. Na 3. desce totiž všechno spělo k výhře Jindry Kuby. Hrál černými s Jánskou, původně to byla sicilská, pak vznikla struktura výměnné francouzské, kde černý udělal c5 a c4. Hra byla mimořádně spletitá, v čemž se Jindra cítil jako ryba ve vodě. V časovce už měl figuru víc v koncovce a soupeřka zanechala marné snahy ještě před kontrolou.

Jitka Jánská...

Jitka Jánská…

... a její tygřík

… a její tygřík

Dobojováno a oba Kubové analyzují.

Dobojováno a oba Kubové analyzují.

Z trapasu ještě frajeřina, vyhráli jsme i v 6. ( A to jsme ještě mohli nechat mě doma.) Drsná výprava ještě chutě pojedla obří pizzy.

Pizza pro pravý Unichessáky!

Pizza pro pravý Unichessáky!

Pro soupeře to zase taková hanba není, Košutku a Líně bychom v 6 taky porazili (ex post výsledky).

Po seznámení s výsledky ostatních zápasů se ukazuje, že klatovská záchranka selhala, zachránila se Košutka.

Záchranáři někdy neuspějí...

Záchranáři někdy neuspějí…

My jsme tímto skončili v soutěži druzí, 3 body za Oázou a 8 bodů před Kladnem.

 

 

2 Komentáře

  1. Honza Hučín napsal:

    Těžká frajeřina! Vyvolalo to ve mně vzpomínku na jeden ročník legendárního turnaje družstev v Běstvině, kde jsme hráli taktéž bez dvou, ale týmy byly pětičlenné. A asi dva nebo tři zápasy jsme dokonce vyhráli. Autor článku doufám pamatuje, třetí z party (pokud si vybavuju správně tehdejší sestavu) už bohužel není mezi námi.

  2. Mircea napsal:

    Tak to nakonec dobře dopadlo, průběžné zprávy, které jsem zaslechl ve Znojmě totiž moc optimisticky nezněly. Podle mě potřebné štěstíčko přinesl nehrající řidič!

Komentář

© 2021 UNI Chess.