Stříbrný Kozák v openu Plzeň

1

Další czechtourový podnik probíhá v samém centru Plzně. Noblesní prostředí  hotelu Central hostí celkem komorní počet asi 50 účastníků, výrazným favoritem je GM Ivanov, za Poštovní spořitelnu bojuje Miloš Kozák a já.

Společenská stránka poněkud převyšuje tu sportovní, a co má být. Je to už třetí letošní turnaj ve výrazně dobrém hotelu (Černigov, Myslivna), i tady výborně vaří. Po dlouhé úvaze dávám zlatou kulinářskou medaili Myslivně, leč velmi těsně. Central má zvláštní cenu za snídaně, švédské stoly obsahují i plnohodnotné dorty, hm…

V turnaji se výrazně daří Miloši Kozákovi. Po dvou povinných výhrách porazil černými zaslouženě zombifikované IM Chudinovskicha, bílými odremizoval po dlouhém boji GM Ivanova a černými i Stachanczyka (kolem 2300). Největší chybu udělal v posledně jmenované partii, když mladému Polákovi nabízel remízu rusky, ale nakonec potvrdil i za šachovnicí. Já se plácám na +1 s jedním vyrovnaným a 4 slabšími soupeři. Za zmínku stojí prohra ze 4. kola, kdy jsem stál pozičně i prostorově drtivě, závěrečný úder jsem nenacházel. až jsem zakončil partii v časovce obětí nesprávné figury a ještě jsem si nechal dát vidličku. Zajímavé je, že nehledě na žalostný vzhled soupeřovy pozice našel počítač jen v jednom bodě vynucenou výhru – byla to oběť dámy, následovaná tichým tahem. Svého druhu smůla v pozici…

V 6. kole jsme remizovali bílými s trochu lepšími Poláky: Miloš krátce a já dlouze.

V 7. kole jsme oba vyhráli – Miloš odmítl v zahájení bílými remízu (!) a pěkně Šotta přehrál ve složité partii, mě soupeř rychle nastavil figuru (13 tahů).

V 8.kole se remizovalo. Miloš rychle černými s Golcmanem, já bílými středně dlouze s Blechou.

V posledním kole Miloš remizoval bílými s Řekem Kourousisem a skončil celkově druhý (na body dělil 1-3)! Pěkný úspěch by měl smazat elové harakiri z Harrachova. Já jsem rychle remizoval černými s Jirušem a skončil 10. Partie jak z H-systému, postavili jsme každý jeden domeček a pryč.

Jeden komentář

  1. ladkovar napsal:

    No chválil bych Miloše až by se ze mne kouřílo.To bych ,ale nesměl vědět,že se nepokusil bílejma,ve formě kdy hrál na 2400 perfo o výhru v poslední partii.Hodil to v 11 tahu srab jeden.Napadá mně přísloví o vrabci v hrsti.L.K.

Komentář

© 2020 UNI Chess.