Nahoře a dole v pralese

0

Letos máme opět po pauze ve 3. třídě Pražského přeboru dvě družstva. Kromě tradičního géčka se po kratší pauze znovuzrodilo efko.

V prvním kole začínalo Géčko stejně jako loni v Kobylisech a ukázalo svoji stabilitu, když se sešlo v plném počtu. Soupeř se poučil z loňského debaklu, posílil a po dramatickém průběhu začal natahovat ruce po remíze, ale v rozhodujícím závěru na ni nedosáhl. Nejtěsnějším rozdílem v podstatě zvítězilo i eFko s Bohnicemi doma, ale jenom na pěti šachovnicích, když se na zbývající tři nikdo nepřihlásil. Kolize s Prague open se ukázala kritická a žádost o odklad jsme zaslali až pár dní před zápasem a soupeř ji nevyhověl. Podrobnosti, které se podařilo vyzvědět z míst konání následují.

(Unichess F – Bohnice D 3:5 – referuje TP)
Včera se do sezony zapojilo i tým F. Premiéra v novém ročníku se moc nepovedla, jelikož bylo více omluvenek než hráčů. Jediné co mě potěšilo, že z pěti hráčů, co nastoupili nikdo neprohrál, ale ani moc výher nebylo. Ve zkratce, nastoupili jsme v sestavě 1. Adam Polanský – 1, 2. Štefan Rucabado – 0,5, 3. Tomáš Popper 0,5, Martin Chrobák 0,5 a na 5. Štefan Krč – 0,5 podtrženo, sečteno 3-5. Příští kolo zajíždíme do Nebušic a tam nastoupíme v mnohem lepší sestavě a tak čekám rozjezd a výkon na plné obrátky.

(Kobylisy F – Unichess G 3,5:4,5 – referují VM a MH)
[VM] Přišli jsme s Otíkem v 18:15, ujal se mě Marek a poinformoval, že už chybí jen Lukáš. Hrál jsem nudně a tupě obranu proti dámskému pěšci. Mezitím jsem sledoval ostatní – Marek a Otík byli aktivní, Alice a Karel byli naopak nebezpečně pasivní. Pak vyhrál Štěpán hezkým útokem na 7. šachovnici. Také 8. šachovnice nám přinesla celý bod. Alice s Karlem stále ustupovali a viděl jsem je černě. Liché šachovnice, u okna, jsem moc neviděl. Odnesl to Lukáš, jehož partii jsem neviděl ani jednou. Jako třetí partie skončila 3. šachovnice. Štefan neudržel pěšce navíc a spokojil se s remízou. Pak jsem se začal o své chatrně stojící pěšce obávat i já a po dvou odmítnutých remízách, jsem za stavu 2,5:0,5 nabídl remízu sám. Takřka vzápětí mi na své šachovnici remízu schválil Marek, který po soupeřově nebranitelné hrozbě matu, byl naštěstí na tahu a tak se nebránil a dal mat dřív. Spokojeně jsem odešel, s tím že Lukáš snad má stále dobrou formu anebo Alice či Karel udělají zázrak. Včera jsem se pak dočetl, jak to dopadlo.
[MH] Rozhodující půlbod vyčaroval Lukáš, když z prohrané pozice se dvěma kvalitami míň, přešel do vyhrané koncovky, kde prokázal umění navrhnout ve správný okamžik v zájmu týmu remízu. Jen tak dál 🙂

Komentář

© 2021 UNI Chess.