Extraliga 12. 1. – hrdinské skutky!

1

Pražský IRIS hotel Eden (přímo v objektu stadiónu!) hostil 3 utkání Extraligy – Nového Boru a obou Siesta Solution Unichessů.

Dvě utkání se hrála dopoledne, Duras v zápase s áčkem trval na 14. hodině. Prostorný sál trojitý zápas pojmul.

Nikdo nemohl zabloudit!

Sál měl průhledná okna, hvězdy bylo možné sledovat z ulice a skutečně celý výjev zarazil mnoho týpků bloumajících ulicí.

Morenda se na zápas s hvězdným Novým Borem nechala doprovodit svou oblíbenou missskou a uhrála velmi pěkných 3:5.

Béčko se na zápas s Pardubicemi dostavilo v jedné ze svých lepších sestav, ale naděje na zápasový výsledek s vedoucím týmem nemělo. Soupeři měli 7 velmistrů a ne ledajakých – 6 z nich mělo nebo má přes 2600.

Z bojů vzešli 3 remízoví hrdinové.

Jindra Kuba v souboji s GM Votavou zamázl kanára. Soupeř měl sice většinu partie silnou iniciativu, ale když nevyužil krátkého přivyhraného momentu, partie skončila opakováním tahů. Ani velmistr není motor.

A bylo ještě senzačněji! Michal Konopka v souboji s Matlakovem (2700!) držel bílými v katalánu rovinu, a když soupeř mírně riskantně dotíral nečekanou kombinací otočil kormidlo. A zaknihoval. Kdo běžně kosí 2700 může krotit hlavou, já tleskám.

V poslední hrané partii v trvalé obraně vybojoval bez větších kombinací Pavel Vávra svou první neprohru této extraligové sezóny… a hned s Movsesjanem (2629)!

Zbylé partie jsme v mezidobí poprohrávali, což je celkem jedno.

Největší škoda je partie Petra Pokorného. Splnil si sen hrát Extraligu na Slávii v Edenu, Na Půlpána (2419) v atypickém zahájení vyběhl a rychle získal černými pěšce. Pak se do toho zamotal, nastala ta smutná situace, že soupeř své horší pozici porozuměl víc a po boji se to celé obrátilo.

Martinovi Jurčíkovi se bílá sicilka sesypala s Alekseenkem (2637).

Kilián Slovák prohrál s dlouholetým reprezentantem Hráčkem (2563) tak nějak filozoficky na stinné stránky králky.

Vojta Pařízek se s další celebritou Štočkem (2587) držel až do časovky, kdy se šeredně spletl.

Martin Řehořek prohrál s Jirovským Maroczyho, když soupeř podle mého sehrál poziční perlu!

Áčko začínalo se zmíněným Durasem později, ze zápasu mám jen úvodní fotku a většinu jsem sledoval z domova na onlinu.

Zpravodajství bude stručnější, přestože to byl mnohem důležitější zápas. Hráli sousedé v tabulce, týmy nastoupily ve zhruba vyrovnaných sestavách.

Černoušek rychle odremizoval černými Blahynku, Šmíd také černými Chytílka – pomaleji leč bezpečně.

Po delší době zatroubil ke zteči Petrík s Ponížilem. Hrál bílými rovnou pozici opatrně a strašně pomalu. Pak najednou rychle ukázal soupeři význam opatrnosti!

Van Nguyen (s Huschenbethem) a Peťo Michalík ( se Sadzikowským) své přivyhrané pozice proti tuhému odporu dotáhli. Sváťa Svoboda a Marián Jurčík dovedli své bojovné pozice do remíz. Zkázu soupeřů dovršil Honza Bernášek výhrou v koncovce s Roubalíkem v partii, která byla strašně dlouho vyrovnaná.

Výsledkem je nečekané deklasování Durasu 6:2. (To vás naučí hrát od dvou, uličníci…)

Po sobotním pátém kole je Siesta Solution Unichess A na 4. místě s 9 body a Siesta Solution Unichess B se 3 body kupodivu stále mimo pásmo sestupu.

 

 

One Response

  1. Mircea napsal:

    V sobotu dostalo Brno bez missky od 14 za uši, ale v neděli s misskou od 10 to na nás ještě stačilo a čelo se nám vzdaluje. Asi budeme muset příště požádat o podporu na místě Unižetky – to by mohlo pomoci! A béčko už v pásmu sestupu je.

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.