ERA zahajuje Extraligu v hotelu Diplomat 2. a 3. 11. 2013

1

Po pětiletém úsilí se náš A-tým podívá opět do české nejvyšší soutěže, která je díky účasti četných cizinců velmi prestižní záležitostí.

Naše nová místnost v ERA světě je v tomto termínu nedostupná,  právě a pouze pro první dvoukolo ji nahradí známý hotel Diplomat (Evropská 15) v Dejvicích u metra A. Je to však náhrada důstojná a splňuje naši vizi, že šachy by měly být hrány na místech vznešených či zajímavých.

Přijďte se přesvědčit 2. a 3. 11. od desáté výš!

Diplomat

 

Náš tým budou naši stálí příznivci poznávat, protože jsme nepodlehli posilovacím záchvatům, posílili jsme o dva cizince a přišli o naši prvoligovou hvězdu čerstvého GM Bernáška, který již hraje Extraligu za Pardubice.

Naše sestava zahrnuje interesantního švédského reprezentanta GM Pontuse Carlssona, všestranně zkušeného slovenského velmistra Mikuláše Maníka, IM Lukáše Černouška, IM Jiřího Jirku (známější jako JJ), velmi silné FM Petra Šimka, Tomáše Studničku a Jana Příborského, základní sestavu uzavírá IM Pavel Vávra. V čele houfu náhradníků stojí FM Miloš Kozák (ve fantasy kruzích známý jako Pán Remízy), mistři Martin Řehořek a Vojtěch Kovář, Jindřich Kuba (silný též v páce), olympionička WIM Kristýna Havlíková, šachově zmrtvýchvstalý Jan Hučín, Pedro Pokorný (dosud v Extralize 100%, což nemá ani Navara) a last but not least bronzový medailista z ME U12 Van Nguyen Thai Dai.

Takhle to zní mocně, ale jen do doby než se člověk podívá na sestavy soupeřů.

V sobotu 2.11. se utkáme s Beskydskou šachovou školou v jejíž cizinecké legii možno spatřit hráče světové třídy Antona Korobova (2700+), dva supervelmistry Azarova a Andreje Žigalka či známého silného GM Fedorova. V Češích pak šachově naturalizovaného Rausise, mladé IM Ponížila, silného FM Zwardoně a IM Rojíčka.

V neděli 3.11. přivítáme A64 VALOZ Grygov, v jehož čele stojí hráč velmistrovské síly IM Šimáček (legendární smůlou bránící ve splnění podmínek pro GM), Poláci Stachowiak, Luch a Brodowski, známí IM Biolek st.a ml., IM Kaňovský, silný FM Bureš, stále se lepšící FM Jan Vrána, mezi hloučkem náhradníků i české reprezentantky sestry Olšarovy.

Chcete-li vidět v Praze na vlastní oči Extraligu, zavítejte k nám. Nejsme nejsilnější pražský klub, ale jiný už pro letošek v soutěži nezbyl!

 

Jeden komentář

Komentář

© 2021 UNI Chess.