Druholigové pinožení začíná

0

Pokud jde o ERA, letos se bude 2. liga odehrávat v mohutném stínu extraligy, v němž by mohla mírně zaniknout i zdvojnásobená účast našeho oddílu. Oproti loňsku budeme mít totiž v soutěži i C-tým postoupivší z Pražského přeboru, tudíž na kolizní extraligové neděle je třeba sehnat hned čtyřiadvacet bojovníků. (Ještě na tom nejsme nejhůř, Vyšehrad má trojkolizi úplně všechna druholigová kola.)

Zásadních změn doznala naše druholigová účast i organizačně. Bylo zlomeno dlouholeté pouto s 2. ligou B, kterou si dopřeje spřízněný Slavoj Litoměřice, a vydáme se do neprobádaných krajů na západ a jihovýchod. Rovněž přesouváme svá domácí utkání do nejcentrovatějšího centra, kavárny ERA Svět na Můstku. Béčko i céčko budou hrát doma vždy zároveň a zadaří-li se, jedno z utkání bude přenášeno online.

O dění v B-týmu bude informovat überkapitán Honza Bartoš. Ambice C-týmu, který byl svěřen do péče pisatele tohoto článku, jsou především zážitkové, každý zápasový bod bude příjemným bonusem, půjdeme od zápasu k zápasu, dáme do toho srdíčko a třeba to tam spadne. Tak určitě. O zábavu se budou starat v papírové základní sestavě protřelý hráč prvních desek FM Miloš Kozák, z nicoty zpět povolaný Honza Hučín, hostující posila Volodymyr Liuba, dlouholeté severní opory Honza Nováček, Pavel Večerka a Pepa Lácha, podpořeni dvojicí talentů z OAZA Martinem a Petrem Hollanovými. S těmito kádry se budou flexibilně prolínat tajemné postavy od devátého místa soupisky: na vyšší výkon přetaktovaný FM Honza Bartoš, urputná bojovnice WIM Olga Jaščenko, muž mnoha dovedností Honza Lamser, špičkoví machři pražských soutěží FIMAřského původu Víťa Miskolczi, Martin Královský, Miloš Gáj a Libor Kouba, hostující Vít Žemlička, růže mezi trním Anna Bálková a obětavý univerzální záskok Láďa Kovář.

Zahajujeme v neděli 3. 11. na Vyšehradu C (hrací místnost Jakutská 10, neboť na známé adrese u železničního mostu probíhá rekonstrukce).

Komentář

© 2020 UNI Chess.