Céčko vítězné … (zhodnocení sezóny)

0

Neodolal jsem vábení zhodnotit sezónu dalšího našeho týmu, které jsem byl přítomen, přesto, že Honza Hruška právem nadával, že kapitánem byl on. Náhledy posléze možno porovnat.

Céčko svůj úkol splnilo, protože postoupilo a dle informací o zápase konkurentů dokonce Pražský přebor vyhrálo. Soutěž se tradičně vyznačuje relativně velkou vyrovnaností, takže se podařilo poněkud vlažný start ještě dohnat velmi tvrdým finišem. Celkový výsledek je 25 bodů (8-1-2) a zdaleka nedostižené skóre 56,5.

Nenahraditelný podíl na úspěchu měl extraligový host Pavel Čech, který spojil profesionální výkonnost s nadšeneckou bojovností a na první desce udělal 7,5/9 (+6=3) – remízy povolil jen IM Pekárkovi, WIM Kochetkové a FM Štrossovi, vždy černými. Velmi nám prospěla i dvojice zombií (silní hráči, kteří už nechtějí moc nastupovat) – Doležal 2/2 a Bretšnajdr 3,5/4. Bez jejich dvou výher by se sotva urodila těsná výhra na Porgu. Další mocnou porci bodů dodal ze zadních řad nezdolný kapitán Hruška  7/9 (+6=2-1). Ostatní v základu hráli většinou klidné plus – Škára 2,5/4, Pokorný 6,5/11, Bartoš 5/8, Hučín 2/3, Lamser 4,5/7, Jaščenko 2,5/6. Vzhledem k tomu, že kompletní sestava se scházela ztěžka, sehráli významnou roli i náhradníci, bez kterých by družstvo neuspělo a kteří nijak nezklamali – Miskolczi 3/6 (=6!), Zeithamel 1/3, Gáj 3/5, Královský 1/2, Popper 4/6, Horák 0,5/1 a Fišer 1/1.

Zařadili jsme se mezi historicky početnou, avšak nijak všudypřítomnou skupinu klubů, které propašovaly svůj C-tým do 2. ligy. V této sezóně byly tři – Lysá, Polabiny a Staré Město.

smajl2

 

Komentář

© 2021 UNI Chess.