Výjezd do druhého suterénu v Jakutské 10: ERA Gé-ZORA Á = 5,5-2,5

1
Kdo na Zoře dobře střílí, to nám nešlo na rozum!!

Kdo na Zoře dobře střílí, to nám nešlo na rozum!!

2. prkno bé

2. prkno bé

Výjezd do druhého suterénu: ERA Gé-ZORA Á = 5,5-2,5

Jako domácí jsme si vyjeli do Jakutské ulice ve Vršovicích, tady jsme poslední dobou pečený vařený a to ještě v úterý kousek odtud na horkou půdu na Bohemians!

Částečně nevidomý tým Zora A, srdnatě zasedl včas za své šachovnice a čekal, co se bude dít…my jsme nakonec přijeli také celkem v minimální ztrátě času, kromě „blicaře“ Jirky Šlemra. Od začátku jsme nepřipustili možnost zopakovat nějaké pragovácké harakiri a vidina postupu + konkurenční prostředí mezi eFkem, které se sice nikde nezmiňuje, ale visí ve vzduchu, nás postrkuje vpřed! Nicméně nelze nesmeknout statečnému oddílu Zora A!!

No pojďme dál:

tento druh utkání je, jak asi každý kdo se s tím již setkal, vytuší, druhu hlučného…nejen že se musí tahy hlásit oběma soupeři, ale i šum šachovnic a různých zvuků všelijakých, dělá tyto zápasy unikátní a neurotici zde nemají místo. Také si musíte hlídat, kdy soupeř zatáhne, jinak bude „nahazovat“ tahy přihlížejícímu nebo nikomu a při opětovném vyptávání opět rušíte okolí a to při třech čtyřech „nahazovačích“je to řádná porce hlasů a zvuků! Některé, zvláště na prvních šachovnicích hrajících nejsilnějších hráčů to ruší tak, že pak jdou do koncovky s pěchem méně!

Hrajem svižně, po půl hodině dorazí Jirka a hraje o to svižnějc…no a protože u nás vepředu se hrají složité kombinace, občas zaběhnu něco cvaknout a kvůli výše zmíněnému, běžím zpět …no a pak zaslechnete tahy, nějaké nabídky na remis, které jsou odmítnuty, mezitím Adély soupeř, také hlučně zjistil, že nechal stát  odkrytou dámu a rychle vzdal/to se někdo má!)/, a vrátím se za dvacet minut do druhé místnosti a již další tři dokončené…. vyhrál Milan,  Crawley a hnedle zatím i Jirka a remisuje druhej Jirka, takže 4,5-0,5 a místnost prázdná, teorii tentokrát nelze hodnotit, páč o to tam zrovna asi nešlo, ale každý se může vyjádřit, k partii, připsat ji atd!

No a my na jedničce, tedy Robert, dvojce Zdeněk, tedy já, a trojce Honza Mašek pokračujeme…Robert v koncovce s jedním pikem méně, pozice zřejmě neudržitelná, ale snaží se a prohrát nechce…můj soupeř trochu vidí, ale je unaven, proto tedy nedobírám kvalitu, kterou jsem viděl, ale seberu pika, který by mi dával vidle na figury a další postup by byl neslučitelný s mým časem 10 minut na 20 tahů/už kruciš začnu příště hrát rychlejc/ a tedy půlka,  Honza Mašek je s houževnatým soupeřem trochu dál, ale po Robertovu pádu a mé remis, to také půli a stanovuje výsledek na 5,5-2,5…co dodat, šetříme síly na Bohemku, toto je výsledek možného!

 

1.prkno

1.prkno

2. prkno bé

2. prkno bé

2.prkno á

 

6.prkno

8.prkno

8.prkno

6.prkno

6.prkno

7.prkno

7.prkno

Poradci týmu

Poradci týmu

8.prkno

3.prkno

3.prkno

5.prkno á

5.prkno á

5.prkno bé

5.prkno bé

Jeden komentář

  1. Miroslav Kozel napsal:

    ZORA je věčná, kdo proti ní někdy hrál, má určitě o nevšední zážitek navíc! Gratulace k výhře i solidnímu skóre.

Komentář

© 2021 UNI Chess.