V onlinovém souboji 1. s 2. ERA B přejela Tietze B 7,5:0,5

1

Karlovy Vary B, ačkoliv na to jejich sestava nevypadá, se staly černým koněm 2. ligy A a propracovaly se k možné aspiraci na postup. (Ostatně i jejich áčko v 1. lize, jsa papírovým otloukánkem, ještě pěkně žije.)

V souboji s naším týmem v jedné z jeho optimálních sestav své pověsti dnes nedostály. Zadní desky, které byly jejich oporou v dosavadním průběhu, se zhroutily docela rychle, a horní je po boji následovaly. V zásadě projevily hlavně úpornost při hraní s materiálním deficitem, která nebyla korunována úspěchem.

Zápas začal slibně tím, že na osmém stole Bretšnajdr černými s Novým v Paulsenovi získal asi po 10 minutách hry a 12 tazích věž. Soupeř hrál ještě velmi dlouho, ale po matu se stal šťastným majitelem další Kačaby. Na 5. stole hrál Kuba bílými s Musilem skandinávskou, i po umírněném Sc4+d3 rychle získal převahu a posléze svůj další letošní bod. Na 6. stole si zahrál kapitán po 25 letech černými skotskou s Bickem. Varianty jsme asi oba neznali, ale přirozený plán triumfoval nad pouhým vývinem figur a po dvou žalostných výkonech jsem plnohodnotně vyhrál. Na 1. stole zkusil Černouška udržet Štěpán Tichý v domečkové králce, ale skončil postupně pod koly bílé rutiny. Na 3. stole hrála Havlíková bílými s Čontošem v povlovně vypadajícím Caro-Kannu, partie přešla přes poměrně zuřivou fázi do různostřelcové věžovky, kterou už se vychýlit nepovedlo. Kristýna tak upadla do podezření z trestného činu maření kanára, patrně se sazbou od 0.5 do 7,5 roku. Pokorný hrající na 7. bílými s dosud skoro 100% Huttnerem použil rozumně výměnnou slovanskou, po čase přijal hyperaktivní oběť pěšce a nakonec velmi metodicky vyhrál stejnopolnou střelcovku. Soupeř v jeden moment patrně upustil spásný přechod do různostřelcovky. Velmi dlouho vyhrával černými na druhé Kovář s Krejčíkem v nějaké italské, uplatňování pěšce víc nakonec nahradila drsná taktika. Nejdelší partii sehrál Nguyen černými s Havlíčkem na 4. desce. Van opět dlouze manévroval, tentokrát v nějaké nedůrazné zavřené sicilské. Bílý vyčaroval před časovkou tlak na krále, ale nevyšel z ní dobře. V závěru vynalézavě zlobil ve 4věžovce se střelcem míň, ale byl brutálně zmacen.

Jednoznačně jsme vyřídili jednoho adepta postupu, jsme pořád první, ale příště jedeme do exprvoligových Vršovic na zápas pravdy.

Pozápasová družba ERA B a C

Pozápasová družba ERA B a C

Pokorný vymění na d5

Pokorný vymění na d5

Old McBicek had a farm...

Old McBicek had a farm…

Jindra se Skandinávií mazlit nebude

Jindra se Skandinávií mazlit nebude

Van na začátku cesty

Van na začátku cesty

Kristýna nepřeje ptactvu

Kristýna nepřeje ptactvu

Trpělivý Vojta

Trpělivý Vojta

Jeden komentář

Komentář

© 2021 UNI Chess.