V Hoře hůře

2

 

 

Ve 2. lize jsme poprvé prohráli venku, když jsme podlehli 3,5:4,5 v Kutné Hoře, která pro záchranu potřebovala body jako sůl a tomu odpovídala její sestava:

Sparta Kutná Hora Unichess Výletná
Lechtýnský Jiří (H,Z) 2355F ½ ½ 2331F Jurčík Martin (C,Z)
Tůma Jiří (H,Z) 2287F ½ ½ 2292F Kuba Jindřich (V,Z)
Daneš Jaroslav (Z) 2251F ½ ½ 2203F Bartoš Jan (Z)
Vala Filip (H) 2237F 0 1 2187F Pokorný Petr (Z)
Polák Benedikt (Z) 2138F 0 1 2139F Lamser Jan (Z)
Keller Daniel (Z) 2131F 1 0 2032F Popper Tomáš (Z)
Černovský Jiří (Z) 2120F 1 0 1945F Koubová Anna Marie
Štolba Miloš 2059F 1 0 1967F Šplíchal Petr
:

Po klidné a korektní remíze na první šachovnici (Martin ocenil, že si v soutěži zahrál již se čtvrtým velmistrem – legendou), se bohužel zápas začal překlápět na stranu soupeře. K tomu jsem notně napomohl dvoutahovou ztrátou figury (k akademické otázce v tipovačce „Pro které naše družstvo je plus, když nastoupí kapitán“ odpovídám, že céčko to není, alespoň tedy v novém roce). Bohužel se nevyvíjela dobře ani partie ani partie na sedmičce, kde Anička přehlédla nějakou taktiku a ztratila pěšce s nevábnou pozicí, soupeř to pak sice s dalšími taktickými obraty málem přepískl, ale na bod to stačilo.

Na druhé desce soupeř odolal Jindrově aktivní hře a při přechodu do rovné koncovky se soupeři rozešli smírně. Pak jsme přeci jen pozvedli prapor, nejdříve skóroval Honza Lamser, na chodbě mi nejdříve špital, že neví, co hraje a raději by to dal za remízu, naštěstí si to rozmyslel a při dámách s nestejnými střelci zručně upletl matovou síť. Další remízu přinesl Honza Bartoš, když ve španělské přestál soupeřovu aktivitu a už už to vypadalo, že po časovce převezme aktivitu, soupeř ale reagoval přesně. Vyrovnání přinesl Pedro, soupeře nejdříve mačkal jak citrón, všichni spoluhráči byli chytří, kde všude se daly zasadit údery, nakonec z toho byla „jen“ věžovka s pěšcem víc, se kterou si však poradil lépe než soupeř a bylo srovnáno. Zápas pak rozhodla složitá partie na šestém prkně, kde hrál Tomáš se dvojicí střelců proti nepříjemné dvojici jezdců, konec partie jsem z hospody U kata neviděl, ale prý to byla divoká koncovka s mnoha pochodujícími pěšci, kde ve finále byl rychlejší soupeř.

V tabulce jsme stále čtvrtí a čekají nás už jen dvě pražská derby, jak to vypadá, můžeme být jazýček na vahách v souboji o postup do 1. ligy.

2 komentáře

  1. Pedro napsal:

    🙂 To s těma kapitánama bylo výhradně na pražská družstva 🙂
    Byl jsem přímým aktérem toho závěru. Za stavu 3,5:2,5 pro domácí dostal Tomáš v rovný, víceméně zablokovaný pozici nabídku remízy. Pochopitelně to odmítl (v tu chvíli byla moje věžovka ještě remis) a pozici nějakým zázrakem totálně odblokoval, že z toho byl chaos v závěrečné časovce. Přitom můj soupeř zkazil věžovku a ten chaos rozhodoval o celém zápase. Podle mě to bylo správně zahrané i za předpokladu, že bych vyhrál dřív. Pro nějakou šanci na postup jsme potřebovali v Kutné Hoře vyhrát, remíza nám byla k ničemu. Chápu, že týmy bojující s Kutnou Horou o záchranu jsme moc nepotěšili, ale hrajeme na sebe. A už někdo konečně zruší ten tříbodovej systém?

  2. Mircea napsal:

    Mám pocit, že ke všemu co se stane ve vyšších soutěžích vždy najdu ve třetí třídě analogii. Možná proto rád třetí třídu hraju 🙂
    Měli jsme podobné dilema v šestém kole s DP, když šlo ještě o postup. Rozhodující se ukázala partie Lukáše na druhé, kde odmítl remízu a následně prohrál. Taky jsme nehráli na 4:4, ale chtěli jsme vyhrát, abychom udrželi šanci na postup! Zápas skončil 3,5:4,5.

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.