Unižetky znovu do boje!

5

Již třetí sezónu budou čeřit hladinu Pražských šachových soutěží Unižetky – hráčky družstva Unichess Ž. Po první postupové sezóně s pravidelnými články, devíti výhrami, skóre 55,5:16,5 a 47 vítěznými partiemi následovaly bouřlivé oslavy a postup do druhé třídy. Tam už to bylo hlavně o bojovnosti, na články už nezbýval čas a dokonce se ani pokaždé nehrálo v osmi. Přesto však málokoho napadlo, že to dopadne bojem o záchranu. Ten nakonec skončil poněkud nešťastně, když Unižetky byly nejlépe umístěným sestupujícím týmem při bilanci tří výher, jedné remízy a sedmi porážek, z nichž 4 byly nejtěsnějším poměrem. Skóre se zastavilo na 37:49 a počet vyhraných partií na 23. A právě počet vyhraných partií rozhodl při stejném skóre ve prospěch kbelského béčka. Jako bájný fénix se však Unižetky otřepaly, zamávaly křídly a vzlétly vstříc novým bojům. Roli jedničky po Martině Valíčkové a Olze Jaščenko převzala hostující a kapitánku zastupující Adéla Zákoucká. V sestavě najdeme ostřílené bojovnice z minulých dvou sezón a i nové tváře. Nezbývá než se těšit na zahájení sezóny v lednu a schválně kdy a díky komu se dočká Unichess Ž historické 100. vyhrané partie – do této mety jich zbývá 30 a kdy dosáhne Alena na 10. výhru? Níže se můžete podívat, kdo má na svědomí kolik z těch 70 vyhraných partiích.

 1. Alena Černoušková 9
 2. Lucie Hodová 6
 3. Martina Valíčková, Anna Bálková, Adéla Nytrová, Lucie Kozlová, Zuzana Drahorádová, Zuzana Čižmárová 5
 4. Olga Jaščenko, Jana Zavadilová, Oxana Kovářová 4
 5. Venuše Souralová 3
 6. Eliška Děcká, Alexandra Dočekalová, Barbora Umancová, Adéla Kormoutová 2
 7. Petra Jedličková, Barbora Smolíková 1

5 Komentáře

 1. Pedro napsal:

  Prosím nějaké fotografie.

 2. Mircea napsal:

  Žádné nové fotky zatím nejsou. Takže je třeba vyčkat prvního kola.

 3. Mircea napsal:

  A včera večer se otevřela dokonce šance na druhou třídu. Fanoušci jsou nyní v napětí. Jak dopadne tajné hlasování na FB. Chopí se Unižetky záchranného lana???

 4. Mircea napsal:

  Tak se nakonec Unižetky díky odhlášení blíže nespecifikovaného družstva ve druhé třídě zachránily, když jako první náhradník zaujaly jeho místo! Hodně štěstí!

Komentář

© 2021 UNI Chess.