Turnaj mistrů na Výletné!

5

 

Jak již možná mnozí zaznamenali, legendární (a zde je toto označení zcela na místě) kavárna Unijazz na konci letošního roku bohužel končí a to definitivně. Tudíž  tento útulný kutloch v samém centru Prahu již nebude k dispozici pro tradiční seriál turnajů, který organizačně zastřešoval právě náš klub. A že se jich tam odehrálo rovných 142! Mimochodem také právě název této kavárny byl inspirací pro název našeho klubu. Nekrolog případně nechám povolanějším pamětníkům, mohu ale oznámit, že seriál turnajů tímto nekončí!

Po jisté pauze ožil jiný prostor, kde jsme též působili – a to spolkové sportovně společenské centrum Výletná nacházející se v Letenských sadech (přesná adresa Letenské sady 32)- odkaz na jejich fb zde:

https://www.facebook.com/vyletna?fbclid=IwAR1dWal5NNOhbsmOHnqT1OVpmiUF4ikhXcOsu8ZUFcpzUIpewHdcog5ATlo

Připomenu, že v těchto prostorách jsme loni zaznamenali dvě slavná druholigová vítězství, než byly dočasně uzavřeny a byli jsme tak vyhnáni do azylu v Kobylisích (ještě jednou díky jim).

Ale zpět k turnaji:

Na tomto místě se odehraje 143. turnaj unijazzovské série a to 2.1.2019 od 18 hodin.

Bude to tradiční turnaj mistrů, který se v Unijazzu hrál vždy v lednu – právo účasti zejména vítězové letošních turnajů v Unijazzu (býval to uzavřený turnaj o 8-12 účastnících), zbylí si mohou svobodně zahrát vedlejší turnaj.

Hlavním rozhodčím bude Mirek Kozel a vzhledem k tomu, že prostory Výletné nejsou nafukovací, přednost budou mít dopředu přihlášení hráči (na e-mail rozhodčího: mirek12@centrum.cz ), další na blind příchozí pak podle pravidla „kdo dřív přijde ten dřív …“ až do vyčerpání kapacit sálu.

Na místě je též bohaté občerstvení, jedinou podmínkou pro nákup jídla či pití je vyzvednutí kartičky podporovatele při první objednávce.

Takže Unijazz zhynul, ať žije Výletná (aspoň zatím) a hlavně ať pokračuje tradice těchto turnajů.

 

 

5 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Ještě jsem tam nebyl, tak to bude premiéra a rovnou dvojturnaj – věřím, že se vše podaří. Nominovaným na turnaj mistrů pošlu mail, pokud na ně mám kontakt. Velké díky Petrovi za domluvu a převezení materiálu.

 2. Sid napsal:

  Zdravím, no nevím jak s tou propagací, dost lidí o tom asi nebude vědět přes tuto oddílovou stránku, mohu vytvořit facebookový profil Výletná šachy Unichess Open? dejte vědět sid

 3. Sid napsal:

  A propos, Unijazz nezhynul, Unijazz naopak žije, jedná se o několikeré prostory, které umožňují pokračovat, bylo by dobré zachovat třeba pravidelný rapid Unichess a třeba Unijazz jindy nebo to předělat na blicky nebo tak, taktéž to lze dle dohody vrátit Unijazzu a v půlce měsíce, dělat Open turnaj Unichess? Toť návrh, Sid

 4. Petr Sp napsal:

  Propagaci částečně zajistí Mirek přímým oslovením vítězů minulého ročníku a na posledním turnaji bylo řečeno, že info bude na našich stránkách. Tady je zatím domluven jeden turnaj a jak to bude dál se uvidí. Každopádně pravidelný cyklus by bylo dobré zachovat, ale kde to bude se uvidí.

 5. Marek He. napsal:

  Ahoj Zdeňku, za sebe mám jasno: až bude Čítárna Unijazzu obnovená, tak se do ní vrátí i tenhle turnaj – pokud bude ze strany Unijazzu zájem a nový prostor bude vhodný. Jen je otázka, kdy to bude. M

Komentář

© 2021 UNI Chess.