Trosky béčka těsně udolaly Neratovice B

4

Na poslední letošní kolo 1. ligy v Neratovicích B se sešly jen trosky Unichessu.

Chyběl nám nejen jeden písmenkový hráč, ale další tři běžně nastupující hráči! Pokud jsem v předchozím kole skuhral, že jsem musel hrát, tak teď jsem rovnou přibral ještě Pedra.

Soupeř byl sice s nulou v pásmu sestupu, ale na druhou stranu jde s malými obměnami o tým, který byl loni v 1. lize pátý.

Skóre otevřel na 8. stole Pokorný bílými s Drábkem. V Grunfeldovi se zamotal do mírně horší pozice a rozmotal ji nabídkou.

Po 2 hodinách hry, které promyslel především soupeř, jsem šťastně zaskóroval na 7. stole černými. S Bargelem jsem zvolil Smyslovovu španělskou a rychle získal dobrou hru. Bílý se tak zabral do toho, aby nestál trochu hůř, že v 11. tahu ztratil kombinačně figuru!

Na dlouho tím bylo utrum s rezultativními výsledky.

Kovář na 4. bílými s Čápem stál mírně líp, ale neměl náladu na piplačku.

Na 3. stole Šimek černými korektně remizoval se Studničkou.

Remízu přinesl i obsažný duel na 5. stole, kde hrál Vrbata černými s Gregorem královskou indickou.

Jinak nedopadl ani velmistrovský souboj na 2. stole. Marián Jurčík se zdál mít více ze hry s Vološinem, ale ten všechny výpady odvrátil.

Tím se naopak vyčerpal příděl remíz…

Vítězství v zápase pečetila pěkná a pracná výhra Kuby nad Fajmanem na 6. desce.

Na 1. šachovnici chudák Berny s Rubešem šejdil až přešejdil, takže zápasová výhra byla tentokrát ta nejtěsnější.

Protože Neratovice A podlehly Dopravnímu podniku, přezimujeme s plným počtem bodů osamoceně na čele. Máme ale horší skóre, takže vedení je křehké.

4 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Gratulace týmu k výhře a pochopení Bernymu. Přesně to se mi stalo v úterý v odvetě oddíláku s Matějem Klímou. Koncovku na půlminutě D+2S+4p jsem lámal resp. šejdil tak dlouho, až jsem „přešejdil“. Ono je to někdy psychologicky těžké smířit se s remízou, když má člověk pocit, že stojí trošku lépe. 🙂

 2. Petr Sp napsal:

  Co by za takové trosky jinde dali 🙂 gratulace!

 3. jarda hadrava napsal:

  Také se připojuji s gratulací troskám. Vzhledem k fotografické dokumentaci (foto 2) – někdy stačí udržet se libovolným způsobem nad hladinou a spoléhat se, že břeh není daleko… 🙂

 4. Pedro napsal:

  A tak nějak to je. Objektivně zhodnotit pozici a vlastní schopnosti, dát to za remis a doufat. 🙂

Komentář

© 2021 UNI Chess.