Troska Unichessu překvapivě vítězí v 1. lize

4

V úvodním kole 1. ligy proti tradičnímu pražskému rivalu z DP nastoupila jen troska naší sestavy.

Ze základní sestavy zbyla jen 5, 7, 8… Nevím kdo jiný by se odvážil takto předstoupit před tvář sponzora … a ještě ho posadit na osmičku. Jako obvykle to ale není vina těch, co přišli, ale těch druhých. Soupeři nebyli úplně komplet, ale i tak měli ratingovou převahu na všech deskách, od cca 100 bodů po pár symbolických bodíků.

První remízu přinesla 3. deska, kde Řehořek remizoval s Kulhánkem. Měl mírnou materiální převahu, ale špatný čas a soupeř byl aktivní. Na 5. Brejník v prvoligové premiéře sehrál bílými divokou benoni s Karasem – většinu času měl ale vrch černý a za remízu jsme byli rádi. Byla to různostřelcovka s pěšcem míň, nejoblíbenější koncovka tohoto zápasu. Cennou remízu dodal i Kuba na 2. desce s Plischkim černými – po složitém zahájení byl chvílemi připrohraný, ale silného soupeře nakonec ošidil.

Do vedení nás dostala Šlampova výhra s Juráskem. Černými stál sice asi hůř, ale od chvíle, kdy obětoval dámu, měl jasně navrch. Naší asi jedinou vypuštěnou partii sehrál na 7. Pokorný s Rousem. V Grunfeldovi soupeře potrápil v odbočce, pak ale vypustil výhru a na světě byla remíza – různostřelcovka s pěšcem víc. Na 8. jsem hrál černými Nimcoviče s Adámkem – paměť žádná, varianta vymyšlená celkem dobře, ale paradoxní pozici jsem moc nepochopil. Soupeř ve výhodné pozici zaváhal, remíza v různostřelcovce s pěšcem míň!

Za DP kontroval bílými na 6. Fedorov s Pařízkem. Bílý hrál prostě dobře a nijak se to neotočilo.

O osudu zápasu tak rozhodovala 1. deska. Šimek tu hrál bílými s Kourousisem dámskou indickou. Viděno s odstupem po rovném zahájení černý udělal chybu ve střední hře a bílý toho postupně využil. Přihlížejícím to tak jasné nepřipadalo. Zrovna když se spekulovalo, jestli to Petr vůbec udrží, zahrál nějaký tah a soupeř se vzdal!

Těsná zápasová výhra byla se štěstím!

Měli jsme přenos, tak se můžete přesvědčit.

V našich sklepeních se nachází i…

 

… tajný plán Unichessu na ovládnutí světa. Vlevo je vidět, že sázíme spíš na taktiku.

4 komentáře

 1. Mircea napsal:

  Konečně včelka Unichesska zaúřadovala a soupeři se nestačili divit!! Tak doufám, že kdo nebyl, příště přijde, aby se svezl na vítězné vlně.

 2. Jan Bartoš napsal:

  Pravdou je, že vliv včelky adoptované z kadaňského kláštera musel být značný.

  Hrálo se na onlinech posvěcených užitím na letošním kadaňském turnaji.

  Rozhodčím byl účastník tohoto turnaje.

  Fůra klášterní magie!

 3. Mircea napsal:

  No jo, ona to byla vlastně premiéra Unichessu doma v této sezóně. Tak ať ta naše pevnost dál odolává!

 4. Mircea napsal:

  a opět odolala!

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.