Troska Unichessu překvapivě vítězí v 1. lize

4

V úvodním kole 1. ligy proti tradičnímu pražskému rivalu z DP nastoupila jen troska naší sestavy.

Ze základní sestavy zbyla jen 5, 7, 8… Nevím kdo jiný by se odvážil takto předstoupit před tvář sponzora … a ještě ho posadit na osmičku. Jako obvykle to ale není vina těch, co přišli, ale těch druhých. Soupeři nebyli úplně komplet, ale i tak měli ratingovou převahu na všech deskách, od cca 100 bodů po pár symbolických bodíků.

První remízu přinesla 3. deska, kde Řehořek remizoval s Kulhánkem. Měl mírnou materiální převahu, ale špatný čas a soupeř byl aktivní. Na 5. Brejník v prvoligové premiéře sehrál bílými divokou benoni s Karasem – většinu času měl ale vrch černý a za remízu jsme byli rádi. Byla to různostřelcovka s pěšcem míň, nejoblíbenější koncovka tohoto zápasu. Cennou remízu dodal i Kuba na 2. desce s Plischkim černými – po složitém zahájení byl chvílemi připrohraný, ale silného soupeře nakonec ošidil.

Do vedení nás dostala Šlampova výhra s Juráskem. Černými stál sice asi hůř, ale od chvíle, kdy obětoval dámu, měl jasně navrch. Naší asi jedinou vypuštěnou partii sehrál na 7. Pokorný s Rousem. V Grunfeldovi soupeře potrápil v odbočce, pak ale vypustil výhru a na světě byla remíza – různostřelcovka s pěšcem víc. Na 8. jsem hrál černými Nimcoviče s Adámkem – paměť žádná, varianta vymyšlená celkem dobře, ale paradoxní pozici jsem moc nepochopil. Soupeř ve výhodné pozici zaváhal, remíza v různostřelcovce s pěšcem míň!

Za DP kontroval bílými na 6. Fedorov s Pařízkem. Bílý hrál prostě dobře a nijak se to neotočilo.

O osudu zápasu tak rozhodovala 1. deska. Šimek tu hrál bílými s Kourousisem dámskou indickou. Viděno s odstupem po rovném zahájení černý udělal chybu ve střední hře a bílý toho postupně využil. Přihlížejícím to tak jasné nepřipadalo. Zrovna když se spekulovalo, jestli to Petr vůbec udrží, zahrál nějaký tah a soupeř se vzdal!

Těsná zápasová výhra byla se štěstím!

Měli jsme přenos, tak se můžete přesvědčit.

V našich sklepeních se nachází i…

 

… tajný plán Unichessu na ovládnutí světa. Vlevo je vidět, že sázíme spíš na taktiku.

4 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Konečně včelka Unichesska zaúřadovala a soupeři se nestačili divit!! Tak doufám, že kdo nebyl, příště přijde, aby se svezl na vítězné vlně.

 2. Jan Bartoš napsal:

  Pravdou je, že vliv včelky adoptované z kadaňského kláštera musel být značný.

  Hrálo se na onlinech posvěcených užitím na letošním kadaňském turnaji.

  Rozhodčím byl účastník tohoto turnaje.

  Fůra klášterní magie!

 3. Mircea napsal:

  No jo, ona to byla vlastně premiéra Unichessu doma v této sezóně. Tak ať ta naše pevnost dál odolává!

 4. Mircea napsal:

  a opět odolala!

Komentář

© 2021 UNI Chess.