Skokan srpna 2018 v Unichessu – Vojtěch Procházka

0

Srpen bývá na účast našich hráčů na turnajích z obou prázdninových měsíců slabší a to přesto, že se jak v Praze tak i v Olomouci koná šachové léto. Červencovým Pardubicím se ale konkurovat nedá. Skoky nebyly tentokrát tříciferné a tak na vítězství stačilo oproti některým předchozím měsícům menší poskočení. Vítězem se stal úspěšný účastník Mistrovství Europské unie do 12 let Vojtěch Procházka (+47), který v Koutech nad Desnou obsadil pěkné 5. místo při šesti výhrách a třech porážkách. Ještě je třeba, aby si Vojtěch připravil něco na reprezentanty ze zemí východní poloviny před sto lety zaniklé monarchie, kteří ho jediní dokázali obrat o body. Ke druhému místu poskočil Jiří Fišer (+31) na Mistrovství Česka nad 70 let v Rychnově nad Kněžnou. K vítězství stačila remíza v posledním kole, ale po porážce s celkově druhým z toho bylo 3. místo. Nicméně skok oproštěný o koeficienty byl tento měsíc dokonce největší v Unichessu. Třetí místo obsadila obvyklá skokanská přebornice Anna Marie Koubová (+24) v A turnaji pražského šachového léta, což ozdobila překročením hranice 2100 bodů na FIDE listině. Jan Bartoš (+20) obsadil druhé místo v tradičním letním rakovnickém turnaji, kam si spolu s Petrem Pokorným zase po letech vyrazili a obsadili nižší stupně vítězů. Daniel Svoboda (+15) si body připsal v béčku pražského šachového léta. Nikdo další už si dvojciferný zisk nepřipsal. Všechny hráče aktivní v srpnu zachycuje tabulka. Pokud se hráč v ní nenajde a přitom na FIDE hrál, tak je to tím, že se mu výše ratingu nezměnila (tentokrát jsem nikoho nenašel):

koeficient     skok bilance (body/zápasy)