Skokan listopadu v Unichessu – Jaroslav Sysel

2

Lidé jsou už zvyklí, že v listopadu padá listí, ale letos se vyskytl zcela nový jev. Šachistům Unichessu padal rating dosud nevídaným způsobem a na různých bojištích zanechali celkem 257 bodů. Rozhodl jsem se tedy překřtít právě uplynulý měsíc na ELOPAD.
Když se na výsledky podíváme podrobněji, už to tak hrozivě nevypadá. Z dvaceti hrajících členů bylo dokonce osm kladných. Jejich zisky však byly drobné a tak nad ně vyčnívá ziskem 16 bodů za dvě výhry ve dvou partiích „Wiener B-Liga Nord 2015/2016 rd 3-4“ Jaroslav Sysel. Právem, i když pro mnohé a nejvíce pro něj samého překvapivě, se tak stal skokanem měsíce listopadu v Unichessu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Domácí příprava


Na druhé místo stačily Petrovi Šplíchalovi dvě remízy ve druhé lize (+7). I ostatní bodovali především v 1. a 2. české lize. V opravdu jen kosmetickém plusu skončili Petr Bakalář, Vladimír Bretšnajdr, Vojtěch Kovář (+3), Jaroslav Hadrava, Petr Pokorný (+2) a Kristýna Havlíková (+1), zatímco Olga Jaščenko skončila zase přesně na svých (0).
Ostatní upisovali buď jednociferně Pavel Vávra (-2), Petr Šimek (-4), Miloš Kozák (-7), Miloš Gáj (-8), Martin Čížek (-9) nebo dvouciferně Jan Hruška (-12), Martin Řehořek (-13), Tomáš Popper (-15), Štěpán Hrbek (-27), Jindřich Kuba (-27), Jan Bartoš (-77) a Anna Marie Koubová (-93). Trojciferně neupsal naštěstí nikdo.
Kromě lig se také dva naši členové (Miloš Kozák a Martin Řehořek) zapojili do krajských přeborů družstev. Naopak Kristýna Havlíková reprezentovala Česko na první šachovnici na Mistrovství Evropy ženských družstev. I na soutěže jednotlivců byl listopad bohatý. Vojtěch Kovář a Pavel Vávra si zahráli Pankrác Cup. Na openu Brno jsme měli dva zástupce (Petr Pokorný a Jan Bartoš) a na openu Plzeň dokonce tři (Štěpán Hrbek, Anna Marie Koubová a Jan Bartoš). Anna Marie Koubová hrála ještě Mistrovství Čech mládeže v šachu. Všechny tyto individuální aktivity skončily tentokrát úpisem bodů a tak je už raději nebudu pitvat.

2 Komentáře

  1. Jan Bartoš napsal:

    V mém případě to nebyl skok, ale hlubinný ponor. Jádrem debaklu v Brně bylo, že jsem prohrál všechny 4 partie s vyrovnanými hráči, většinou nenápadnou chybou kolem 30. tahu v celkem dobré pozici. To bylo za 40. 20 bylo za to, že někteří měli malé ELO. Zvlášť Armén a Němec. Oba hráli mládežnická mistrovství Evropy, kde měli 2050 a 1820!, pak 7 let nic a hurá do Brna. Ještě 4,5/5 se slabšími zhruba za 0, to je czechtourový standard, a -60 je na světě.
    Od té doby se to lepší, s prohrami se srovnatelnými hráči z dobrých pozic byl konec. V 2. lize jsem prohrál už jenom partii špatnou od začátku, v Plzni jsem vyhranou variantu zremizoval a minulou neděli v 2. lize dokonce vyhrál dosud nezapočtenou partii, čímž je snad sérii konec…

  2. Jan Bartoš napsal:

    Syslovi gratulace, zřejmě vídeňský Sysel…

Komentář

© 2020 UNI Chess.