Skokan června 2016 v Unichessu – Jan Rousek

0

V červnu se odehrál dosud nevídaný souboj o první místo v této čím dál více (aspoň doufám) populární soutěži. Až u hranice stovky bodů se tak rozhodl souboj dvou našich nadějí hrajících béčko Zlaté Prahy. Těsně nakonec zvítězil Jan Rousek (+100) a druhé místo zůstalo pro Daniela Husu (+96). Třetí místo získal v Teplicích díky nalezení formy ztracené v Ostravě Jan Bartoš (+32). Těsně pod pomyslnými stupni vítězů zůstal po excelentním výkonu na Mitropě náš čerstvě nový člen GM Peter Michalík (+21). Dalšími kladnými jsou ti z postupujících v oddílovém přeboru, kteří měli v prvním kole soupeře s FIDE ratingem, a sice Libor Kouba (+19), Miloš Gáj (+11) a Petr Pokorný (+3). Mezi ně se vklínili díky dělenému (bodově) prvnímu místu na Memoriálu Karla Opočenského Pavel Vávra (+17) a čerstvý přeborník Prahy Vojtěch Kovář (+6).

Body se tentokrát odevzdávali v Teplicích Jaroslav Sysel (-4) a Anna Marie Koubová (-23), v áčku Zlaté Prahy Lucie (-16) a Jiří Fišer (-29) a v oddílovém přeboru Zdeněk Kovář (-6) Štefan Krč (-22) a Lukáš Nevoral (-38)

První FIDE rating
Tři naši hráči si uhráli svůj první FIDE rating.
* Marek Hejný si uhrál rating 1755 v oddílovém přeboru
* Rinat Magsumov si uhrál rating 1730 v béčku Zlaté Prahy
* Roman Skřivánek si uhrál rating 1564 v oddílovém přeboru

Přestupy
Od května do srpna probíhá tradičně přestupní okénko. Ve druhém přestupním měsíci jsme v našem oddíle přivítali dva nové hráče.
* přišel IM Lukáš Černoušek (2487) z ŠK Rapid Pardubice
* přišla Venuše Souralová (1399) z TJ Praha-Pankrác

Komentář

© 2021 UNI Chess.