Skokan července v Unichessu – Štěpán Hrbek

1

Máme za sebou první měsíc pod novým názvem „Unichess“ a rozhodl sem se při té příležitosti zavést novou soutěž. Zatím je to bez cen a těžko říct, jak dlouho mi nadšení vydrží, ale třeba se to uchytí. Soutěž spočívá v tom, že každý měsíc vyhlásím hráče s největším posunem FIDE Elo a případně okomentuju aktivitu našich členů v turnajích započtených na FIDE v daném měsíci. Akorát se to hodí, protože především díky Pardubicím a říčanské Extralize žen se do 1. kola zapojilo celkem 25 hráčů.

Vítěze však neurčily tyto dva turnaje, ale stal se jím s přehledem Štěpán Hrbek díky dvěma vydařeným turnajům ve Francii (na FIDE v Saint Lo 6 z 8 a v Avoine 3 ze 7) a posunu (+98). Druhé místo obsadila díky Extralize žen Olga Jaščenko (+23). Nejlepší skokanka z Extraligy žen Alena Černoušková si to trochu v Pardubicích pokazila, ale pořád to stačí na dělené třetí místo s nejlepším skokanem z Pardubic Tomášem Popprem (oba +21). Následují další skokani z pardubických družstev Adéla Kormoutová získala za jedinou započtenou partii (+11) a Miroslav Rada jich na (+10) potřeboval víc. Dva skokansky kladné turnaje potřebovala na (+7) Lucie a drobné sbírali v Pardubicích Jindřich Kuba (+5), Martin Řehořek a Petr Šplíchal (oba +4) a Vítězslav Miskolczi (+1). Petr Pokorný se pro (+1) vypravil na Open Brno.

Malé dýško naopak v Pardubicích nechali Kristýna Havlíková, Pavel Vávra (oba -2), Petr Šimek (-5), Miloš Gáj (-6) a Jan Hruška (-7). Adéla Nytrová (-7) zase sponzorovala mírně elově soupeřky v Říčanech a Anna Bálková (-9) rovnou na obou turnajích. Honza Bartoš zabojoval v Klatovech, ale v pardubických družstvech si pustil žilou víc než dvakrát tolik (celkem -9). Vojtěch Kovář naopak pustil žilou v Klatovech a v Pardubicích našel aspoň bodík (celkem -18). Více než půl kila pak nechala dohromady v Pardubicích trojice Miloš Kozák (-12), Robert Wadura (-16) a Josef Lexa (-26).

Tak je to pěkně vyrovnané 12 plusových a 12 minusových. K tomu ještě zbývá vzpomenout husarský kousek, který se v pardubickém „J“ turnaji povedl Norbertu Suchému. Čtyřmi prohrami poslal své FIDE Elo (1010) do věčných lovišť a může se těšit, že mu po dalším turnaji vyjde nové, hezčí.

Štěpán má bílé na 38. šachovnici v 1. kole turnaje v Saint Lo a byl z toho bod.

Štěpán má bílé na 38. šachovnici v 1. kole turnaje v Saint Lo a byl z toho bod.


Štěpán má černé proti Francouzi Corentinu Sevenovi na 25. šachovnici ve 4. kole turnaje v Saint Lo a byl z toho bod.

Štěpán má černé proti Francouzi Corentinu Sevenovi na 25. šachovnici ve 4. kole turnaje v Saint Lo a byl z toho bod.

Jeden komentář

Komentář

© 2021 UNI Chess.