Řízný zápas – ERA B – Tachov 5:3 bez remíz

2

Na zápas s Tachovem jsme nastoupili z kapitánského hlediska ve snové sestavě, kterou bohužel vídám jenom zřídka. Správně jsme odhadli, že nastoupí Galíček s Honzou Tomanem, kteří dosud nehráli, k úplnosti jim však pro změnu chyběl Bujak a Šperl.

První naší výhrou bylo prakticky eso ze servisu : Jindra Kuba bílými na 5. byl na Husákův blickový skandinávský gambit (1. e4 d5 2.exd5 c6) dobře připraven z campu v Unijazzu, rychle vymazal známky kompenzace, soupeře přejel  a dopřál mu Kačabu. Ve většině partií nějakou dobu nebylo nic zřetelného, vyjma Pokorného pěšce víc na 8. Pak kontrovali hosté na 2., když Jaroslav Toman porazil našeho Vojtu Kováře v moderním Phillidorovi s výměnou dam. Vojta zvolil provokativní verzi s dvojpěšcem, ale nevím nakolik byl problém zde nebo později. Na 4.  Nguyen černými s Janem Tomanem hrál pozici s d4 d5, symetrickými domky a b3 za bílého. Van tyto pozice hraje velmi trpělivě, po pár hodinách nuda přešla v divokou taktiku a při vzájemném útoku dam a různobarevných střelců byl rychlejší. Vzápětí přidala naší třetí výhru Kristýna Havlíková v Scheveningenu na 3. desce bílými s Galíčkem  (největší šachista, kterého znám, větší než já…). Tachov ale opět rychle kontroval. Vlado Škára na 6. s Jaklem černými začal poklidně, stavěl si ježka a bílý nějakou anglii, pak měl dlouho figuru víc, ale za mnoho nevlídně se tvářících pěšců, kteří se v závěru nespokojili jen s děláním obličejů. Krize přišla tentokrát i na Lukáše Černouška, který přerušil sérii výher se silnými soupeři a prohrál bílými s Honzou Turnerem v milovaném Katalánu. Rázem bylo 3:3, ale ve zbývajících partiích jsme měli po pěšci navíc. Na 7. hrál kapitán bílými s Dankem královskou indickou přetavenou do Maroczyovské struktury, po dlouhém manévrování se vyloupl pěšec a podařilo se i zlomit závěrečnou blokádu. Na 8. Pokorný černými hrál s Truksou – bílý si stavěl Colleho, černý Stonewall. Bílý ztratil velmi rychle takticky pěšce, ale dokázal velmi dlouho pozici blokovat a dokonce potenciálně hrozit. Pedro si za stavu 3:3 dával velký pozor na taktiku a nakonec nejdelší partii zápasu vyhrál.  ERA svět viděl v horním patře výhru 5:3 a další zápas bez remíz.

Mimochodem komu chyběla proměnlivá výzdoba z Kaštanu, mohl vzít za vděk dokonce výstavou obrazů ve sklepní části, jak vidno z fotogalerie.

Pěkný výhled

Pěkný výhled

Lysá leze do sklepa

Lysá leze do sklepa

Banka to není, ale bankomat se hodí

Banka to není, ale bankomat se hodí

Libo si zahrát?

Libo si zahrát?

Sklepní šach

Sklepní šach

Občerstvení

Občerstvení

Zase obraz

Zase obraz

Černé panny mají upoutávku u analytického koutku

Černé panny mají upoutávku u analytického koutku

V předsálí je červený kůň

V předsálí je červený kůň

Sibyla

Sibyla

Marta

Marta

Poslední večeře

Poslední večeře

Sudička

Sudička

Online běží i ve foyeru

Online běží i ve foyeru

Družstva se rojí kolem občerstvení

Družstva se rojí kolem občerstvení

Jge2, to je pilíř...

Jge2, to je pilíř…

Kapitán je hrdý na své Jge2

Kapitán je hrdý na své Jge2

Velmistr divákem

Velmistr divákem

Opiová královna

Opiová královna

2 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Gratulace Kristýně, Vanovi, Jindrovi, Africe a Mexiku! Ostatní aspoň posunuli sestavu 🙂 Každopádně zatím pěkně distribuujeme body po deskách – minule první dvě vyhrály a stačilo to tak akorát na 5:3, dnes si mohly první dvě dovolit prohrát a pro změnu to stačilo zase na 5:3!

  2. Honza Hučín napsal:

    Ještě stojí za zmínku vylepšený online přenos, v přízemí šlo sledovat všech osm šachovnic najednou a partie jsou k přehrání na webu (erachess.cz/online).

Komentář

© 2021 UNI Chess.