Poštovní spořitelna A – Chrudim

0

Poslední domácí zápas v nepříliš dobré sezóně nám přinesl vítězství 5,5:2,5. Pěkné rozloučení s útulným Kaštanem, který uvidí šachovou ligu zase až na podzim.
Zápas nebyl tak jednoznačný, jak napovídá výsledek, ale trochu navrch jsme asi měli pořád. Poměrně brzo Jindra Kuba na 7. rozmetal Komárkovu francouzskou. Chvíli poté remizoval černými na 8. Petr Pokorný v jakési neučasané holandské (oboustranné 0-0-0). Zápas vylepšila výhra Petr Šimka bílými na 5. nad Jedličkou, když překonal potíže s nedobrým zahájením a Jirky na 2., který přehrál Tůmu ve skotské. Martin Řehořek ale prohrál na 4. s Pokorným partii, kterou jsem nějak nezaznamenal. Pak to chvíli bylo napínavé. Lukáš Černoušek, který stál ze zahájení bílými s Němcem úplně na odpis, ale vyčaroval 4dámskou koncovku a remízu. Vojta Kovář, kterému na 3. v Čigorinově DG po zahájení obětoval Novotný figuru, překonal po dlouhém boji všechny technické potíže a také vyhrál. Zápas uzavřela kapitánská remíza – celou partii jsem ve slovanské černými čelil prostorové převaze, ale nakonec jsem si na zadních řadách vyzmítal remízu.
Tím jsme konečně odvrátili byť jen teoretickou hrozbu sestupu a naopak jsme dobyli na 4. místě 3bodový náskok. Soupeř se sice ocitnul na sestupovém místě, ale jen těsně za velkou skupinkou. V posledním kole hraje s Lysou, která je již vítězem ligy, a tak její sestava asi mnohé předurčí.

Kaštan v celé kráse…

Pavel Němec, kapitán a první deska Chrudimi v jedné osobě.

Komentář

© 2021 UNI Chess.