ERA Poštovní spořitelna A na Bohemce

4

Na Bohemce probíhal kritický zápas dvou vedoucích týmů první ligy. Kapitán z turnaje v Novém Boru informoval telefonickým mostem.

Naši nastoupili jen bez jednoho hráče základní sestavy, což je v našich poměrech nabitá sestava! Do bojů zasáhl na 8. desce Vlado Škara, jinak omezovaný hlavně statutem cizince. Bohemka se oslabila pouze o dosud vždy nastoupivšího Sodomu.

Tudíž osoby a obsazení:

1.Zvára – Bernášek Najdorf se Se2

2.Černoušek – Jirka: Birdova varianta ve španělské, principiální souboj! 

3. Tričkov – Vávra: V bulharském derby se oba opozdili, hodiny ale běží bílému, chacha. Až oba dorazili, rozehrála se domečková slovanská.

4.Studnička – Kukel anglický stroj c4 plus g3

5. Znamenáček – Kovář dvojdomek proti poloslovanské výstavbě

6.Řehorek – Erneker: Další anglický stroj c4 plus g3

7.Voříšek – Pokorný: Ruská se Sc4 (dočasný gambit)

8.Škára – Matějka: Panov s g6, kde bílý dočasně drží pěšce.

10:50 Škára sebral podezřelého pěšce na b7, chumle diváků, nebezpečí. Pokorný asi vyrovnal, ale bílý něco zkouší. Černoušek stále v přípravě, nulová spotřeba času a JJ dumá. Řehořek prý stojí dobře, možná bude pěšec…

11:50 Škára vrátil pěšce a stojí hůř v pozici plné taktiky. Pokorný asi pořád úplně nevyrovnal. Černoušek má v 9. tahu časovou převahu 1:25-0:42.

12:05 Škára už stojí poctivě nejasně, jako většina pozic. Jen Pokorný stojí špatně a Černoušek dobře.

12:10-12:40 Živě mimo mísu z Nového Boru – pan kapitán zašel závějemi do restaurantu La Plaza, kde dobře pojedl, a pan Kozák držel hladovku v hotelu, nechtělo se mu v polobotkách ven.

12:45 A zase spojení s Bohemkou – Pokorný stojí čím dál hůř, Černoušek čím dál líp. Kovář má jen 6 minut ve 20.tahu. Tričkov odmítl remízu Vávrovi, takže se stále hraje 8 partií ve velmi otevřeném zápase!

13:10 Vitamínovou bombu si vysloužil Pokorný, už prohrál. Ale Černoušek má kvalitu víc v koncovce. Řehořek a Vávra mají pěšce míň, prý s kompenzací, Bernášek má pěšce víc s kompenzací soupeře.

13:30 Bernášek vyhrál! Srovnáno na 1:1. Řehořek má pěšce míň v koncovce a bojuje o holý život. Vávra pořád pěšec míň snad s kompenzací. Kovář prý má pěšce víc v koncovce. Škára má strašný bordel a oboustrannou časovku.

13:38 Zdrcující zpráva – Kovář si v koncovce vlezl do matu, prohráváme 1:2.

13:55 Prohrál Řehořek, Škára ztratil v časovce figuru, ale remizoval věčným šachem. Takže 1,5:3,5. Černoušek stojí na výhru, Vávra by měl věžovku s pěšcem míň remizovat a Studnička stojí lépe SxJ. Takže ještě máme naději na zápasovou remízu jako maximální cíl.

14:30 Tak už jsme prohráli 3,5:4,5 – Černoušek vyhrál, Vávra remizoval, ale Studničkovi se nepodařilo realizovat výhodu a jen remizoval.

Škoda, škoda, dramatický a zajímavý zápas mohl dopadnout lecjak, ale střelka Štěstěny se zastavila na neužitečných 3,5.

Nelítostný lov na klokany dopadl tak, že tři byli nad naše síly, zahubili jsme jen 2. Není lepší nechat zvířátka na pokoji?

Zdrojem snímků jsou po řadě zoopraha.cz,lidskebestie.blog.cz a toprecepty.cz.

4 Komentáře

  1. Honza Hučín napsal:

    No jo, jestli to nepletu, u Vlada opravdu vyhrávalo po Dxf7+ Sg7 Jxh5! Se třemi minutami se to ale blbě počítá.

  2. telepatic napsal:

    No tak to ste este riadny bordel nevideli :)) Hlavna chyba bola, ze som po asi 10 hodinovej vydatnej priprave prehodil v zahajeni, ktore som nikdy nehral, tahy – namiesto Sf4 mala prist 0-0.. potom som zobral pesiaka, ktoreho som musel hned vratit, ale netvrdil by som ze som stal horsie.. opticky to moze tak vyzerat, ale cim dalej tym viac sa mi dynamicka pozicia zacinala pacit a super to ponal dost za zly koniec a fakt tak bola brutalne pekna vyhra, Jxh5!! gxh5 a teraz dalsia obet Vxd5!! s dalsim Df5+! a mat nejakym 6 tahom, no pri takom case (nemal som vtedy 3 minuty ale uz iba nejaku minutu 40 sekund), a este ked som cely cas ratal praveze obetovat vezu Va5!? s dalsou obetou figury Sxh5 s dalsim Jxh5 a mat na g7, tak keby som mal o 5 minut viac tak myslim, ze vyhru by som nasiel … skoda, ze som si nechal zase na kriticku poziciu malo casu, to su vsak tie keby, keby, keby… ale tak celu partiu bolo nad cim rozmyslat… a uplnom zavere to bol jasny vecny sach, bez nejakeho vzrusenia… :)) … takze keby som to mal zhrnut, tak jednoznacne najvacsia chyba bola prehodenie tahov a potom dalsia – malo casu v kritickej pozicii, ale inak myslim ze som tu partiu aj po kontrole s kompom nehral vobec zle 🙂 … takze ked ma bude team potrebovat som k dispozicii predviezt riadny bordel! :))

  3. Honza Hučín napsal:

    telepatic: Hrál jsi to výborně a klobouk dolů před klidem v kritické pozici po Vxf3, místokapitán už nad tím lámal hůl. Jinak možnost Jxh5 jsem počítal ještě před Dxa4, automaticky jsem ale po gxh5 chtěl hrát Dxh5+ a až pak Vxd5. No, možná bych to sám do té oboustranné časovky práskl, třeba bych Vxd5 objevil ještě včas 😉

Komentář

© 2021 UNI Chess.