Oschlé béčko … (zhodnocení sezóny)

3

Druholigová sezóna skončila jako první ( v 1. lize zbývají 2 kola a v Praze 1) a je možno ji vyhodnotit.

Těžko můžeme být spokojeni se 7. místem, béčko bude mezi ERA týmy ze všech nejhorší, možná s vyjímkou efka. Udělali jsme 17 bodů (+5=2-4), skončili jsme 9 bodů od postupu a 4 body od sestupu. Našich 44,5 bodů a 28 výher je horší bilance než u nešťastně sestoupené Boleslavi, ještě horší byli v tomto směru jen oba další sestupující a šťastně zachráněné Ústí.

Jak to přišlo? Přeskupení druhých lig nahradilo idylku pohodové severní skupiny poněkud ostřejší skupinou severovýchodní. Na týmy Jičína B, Lysé C i Turnova B námi skutečně použitá sestava z vyššího hlediska neměla – těsná výhra nad Lysou byla jedním z našich nejlepších výkonů. Navíc skoro nikdo nezahrál výrazně nad par, +2 stačilo Milošovi na post 2. nejlepšího hráče. Světlou vyjímkou byl výkon Vana Nguyena 5,5/8, a to hrál skoro pořád černými. Soutěž táhlo obětavě 7 a půl  hráčů (Káňa po 5 nastoupeních přeložen z Prahy) plus hlouček neméně obětavých zaskakujících, špatná forma nebyla omluvou, což se u Jardy Šury vyplatilo.

1. a 3. deska hrály málo – Havlíková (1,5/2) plánovaně a Škára (1/3) nečekaně.

Jádro sestavy odshora dolů Vojta Kovář 5,5/11, Pokorný 5/11, Kuba 5,5/10, Kozák 6/10, Nováček 5/11 (velmi rezultativních!), Šura 4/9(začal 0/3), Nguyen 5,5/8 a Káňa 2/5.

Dále ještě Večerka 1/1, Lácha 0/3, Hučín 2/3 a Láďa Kovář 0,5/1.

Z opačného úhlu pohledu solidní rutina, ale to není tak úplně ERA styl.

smajl1

3 Komentáře

  1. ladkovar napsal:

    Cos čekal ty bláhový??? Když se koukneš na soupisku tak zjistíš,že v 10 se to zkrátka hrát nedá !! A bude hůř. L.K.

  2. Honza Hučín napsal:

    Mrzí mě, že jsem nehrál víc, letos byla liga i divize málo kompatibilní s rodinným rozvrhem 🙁 Příští rok s tím budu muset něco udělat, zejména podaří-li se postup céčka do 2. ligy.

  3. Mircea napsal:

    Jen pro pořádek eFko nakonec uhájilo minimálně 6. místo.. ale v případě B je hlavní, že se zachránilo, při pohledu na padající Boleslav mě napad, že spadnout mohl kdekdo…

Komentář

© 2020 UNI Chess.