Nová dobrodružství hráčů Poštovní spořitelny!

0

Našinci na Openu Praha, našinci na sobotních Extralize, našinci na nedělních 2.ligách a našinec na Openu Mariánské Lázně.

Vojta Kovář obsadil na Openu Praha A 24. místo – za 8 GM a 12 IM.
Open Praha A byl letos opravdu silně obsazen, jak ve smyslu početné účasti uznaně silných hráčů, tak z hlediska velkého počtu nadějných ELOvě podhodnocených účastníků. (Zejména kvůli těm autor těchto řádek zbaběle hrává béčko.)
Náš oddíl měl dvě želízka v ohni. Vojta Kovář obhajoval v tomto nehostinném prostředí ELO 2360, po cestě nastřádal dvě porážky od papírově slabších soupeřů, měl průběžně až -20 ELO. V závěru se to začalo lepšit, pomohla nečekaná výhra průlomem s kvalitou méně, odremizoval černými severského GM 2495 a zakončil „jen“ remízou s IM Četverikem, známým autorem šachových knih, díky čemuž nakonec skončil s -4,3 ELO. Tomáš Studnička, který dával v sázku ELO 2320, měl výkyvy menší, díky závěrečné výhře obsadil 31. místo a zaplatil spropitné 2 ELO.
V Openu B si zahrály tři mladé dámy ze spřáteleného FIMA ČSOB – Oxana Litvinová 44. místo, 5 bodů,+ 7.5 ELO a 3.místo v kategorii ženy, Lucie 51. místo, 4,5 bodu a neelistce Adéle Kormoutové 3 body stačily na 88.místo. Já jsem v turnaji došel k dokonalé rovnováze – jako nasazená čtyřka jsem byl čtvrtý, získal přesně 0 ELO a vyhrál jsem startovné – nula od nuly pošla.
Do sobotního extraligového derby kola mohli zasáhnout Jirka a Kovář v Praze, Černoušek a Studnička v Pardubicích. Pardubice remizovaly s Polabinami bjovných 4:4, na první straně Černoušek zvítězil nad Martinem Červeným (2353), na druhé Studnička remizoval se Stehnem (2363). Bohemians prohrály s Mahrlou 1:7, Vojta Kovář podlehl GM Jansovi (2495).
V druhých ligách jsme byli bez individuální prohry – Kuba remis s Chmielem (Dukla 3,5 s Kolínem), Kozák remis s Oreským (Ústí – Novoborský C 3:5), duo Pletánek,Vozka remízy v remízovém zápase Děčína s Neratovicemi a nejlépe v kobyliských barvách Šimek i Dvořák výhra, Paulovič remis a celé Kobylisy 5:3 s Litvínovem.
V Mariánských Lázních mi ještě větší nula od nuly pošla – třesu se vztekem a horečkou doma. Poštovní spořitelna bude zastoupena na velmi horkém postě – Pavel Vávra hraje velmistrovský turnaj… A už ho dohrál, skončil s 3,5 body sice předposlední, ale celkem se ctí, ztratil asi 1 Elo bod.

Komentář

© 2021 UNI Chess.