Marný boj i ve 2. lize

1

 

 

V prvním novoročním kole druhé ligy jsme v našem karlínském undergroundu podlehli Říčanskému áčku 2,5:5,5 a máme tak vyrovnanou bilanci dvě výhry, dvě remízy, dvě prohry.

Díky kolizi s extraligou (Openem Praha) se opět sestava trochu lepila, i tak jsme ale měli na lepší výsledek, to by ale bylo nutné využít veškeré možnosti, které soupeři nabídli (a tak moc jich nebylo).

Nejdříve skončila partii Olga, když soupeř odmítl veškerou snahu o zápletky a partie skončila remízou ve zcela rovné pozici v koncovce těžkých figur. V partii na první šachovnici se Vojtův soupeř o aktivní protihru, ta byla možná předčasná, takže počítač hlásil drobný plus pro našeho hráče (ale opravdu jen drobný), oba hráči ale záhy souhlasili se smírem.

Pak jsme šli dokonce do vedení, když Víťa přehrál soupeře v sicilské při opačných rošádách, při vedení útoku byl důraznější, přesto se soupeř mohl zachránit překvapivým kontrem, přešel kolem něj bez povšimnutí a za chvíli vzdával.

Pak ale kolem časové kontroly přišel soumrak postupně na šesté, čtvrté, osmé a druhé šachovnici (prostě jsme ani jednou neudrželi černé…) a bylo vymalováno.

Já jsem podlehl útoku bílého ve francouzské, kdy mi soupeř za cenu figury rozboural kryt před rošádou, i tak se to dalo hrát, podle PC dokonce na výhru (neviděl jsem v klíčové pozici chladnokrevné Kh7), s ubývajícím časem jsem ale zakopl a výsledkem byla ztráta figury. Tomáš zkoušel poprvé v lize ruskou, mnoho radosti to ale nepřineslo, soupeř v jednu chvíli razantně nastoupil na královském křídle a najednou bylo těžké hledat obranu. Matěj se bránil holandskou, roztodivný manévr jezdcem b8-d7-b8-c6-d8 přinesl lepší pozici pro soupeře, snaha o aktivitu stála pěšce a s koncovkou si pak soupeř velezkušeně poradil. Originální partie Honzy Lamsera se počítači moc nelíbila, házel plusy tu na jednu, tu na druhou stranu, před časovou kontrolou Honza odmítl remízu a pak se hrubě v koncovce přepočítal, když odevzdal figuru, posledního pěšce ale soupeři odebrat nestačil…

Poslední partie Honzy Hrušky tak už nic neřešila, i tam byl v průběhu chvíli drobný plus pro nás, soupeřka se ale bránila pevně.

Takže raději zapomenout a musíme ty body na záchranu urvat jinde 🙂

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Neděle se opravdu nevydařila, ale nevadí, Unichess je mocný klub a přenese se přes to. Již v pondělí nám to zase začalo sypat, zatím v pralesní lize, kde jsme se usadili na 1. místě a nebude se nám z něj chtít :).

Komentář

© 2021 UNI Chess.