Ligová sezóna 2010-2011 rozlosována

0

Poštovní spořitelna do nového ročníku vstupuje s novým redakčním systémem (ve starém řádil nekonečně se regenerující nesympatický virus), s áčkem v první lize a s béčkem v 2.lize.

Při pohledu na prvoligové soupisky tohoto ročníku jsem nabyl každoročního pocitu, že soutěž je stále silnější. Sportovně je to mrzuté, herně je to zajímavé.

Nejimpozantněji se jeví soupiska loupeživých velmistrů s Jičína (zbožňuji tuhle přezdívku, odkoukanou na stránkách a63plus1 při jičínském loňském tažení 2.ligou A). Korobov (2670!), Spirin, Vološin, Meduna, Zezulkin a Lechtýnský z loňska jim byli málo, tak přidali Koziaka a Juřka. Sestava s velmistrem na 9. desce se málo vidí i v extralize. Jedinou slabinkou je 6 cizincohostů.

Pozornost přitahuje i další nováček Šakal Kozolupy, jacísi West Stars United, převtělení Plzně, která ještě nedávno měla 1 Extraligu a 2 první ligy, a pak na čas zmizela z vrcholové scény. Mají dlouhý seznam dobrých hráčů, i je ale bude trápit správa  hostů (8z 18).

Ex-extraligová Bohemka trochu prořídla, ale sejde-li se v základní sestavě, bude silná dost. Loňští suverénní medailisté Holdia a Pankrác vypadají víceméně stejně, jen Holdia má místo plzeňského dua Michálek-Česal talentovaného Jakuba Tůmu z Ústeckého kraje. I tradičně silný Hradec oslabil o IM Petra, jinak zůstal při starém.

Sympatický mladý kompaktní tým Nového Boru B vyztužený GM Vokáčem ovšem nelenil a přivolal z nicoty IM Kulhánka a Julii Kochetkovou. Ještě víc se čarovalo na jihu a v čele velmi solidní českobudějovické listiny se zhmotnil GM Ftáčník (2568!). Sestava Vršovic nikdy nevynikala zástupy celebrit, ale jsou živoucím mnohaletým příkladem toho, jak 8 sebevědomých rutinérů může spokojeně vyžít ve středu prvoligové tabulky. Duchovní posilou mohou být řídnoucímu Vyšehradu a nehoustnoucímu nováčkovi z Kobylis, kteří byli nad svými soupiskami trochu smutní. Není to výstava psisek, kde rozhodčí přečtou ELO a vydají verdikt, je to boj. Výsledná  realita je VŽDYCKY alespoň trochu odlišná od papírových předpokladů.

A co my? Jsme skoro stejní, IM Jirku nahradil IM Bernášek a Petra Šimka Miloš Kozák, plus nějaká ta škatulata v náhradnících. Uvidíme.

Poštovní spořitelna B bude hrát severní 2.ligu, kam loni sestoupila spolu s Teplicemi. Jak jsem řekl kapitánovi loňského vítěze z Kobylis, to se jim to vyhrávalo, když nikdo nebyl doma. Oba sestoupení si jistě myslíme na postup a možná ani nejsme sami. V oblasti se všichni znají, čerstvou rybkou v severním rybníčku se jeví Podbořany, se svěží sestavou (Balín, Vavruška, Ráliš, Švarc…), tak snad nás nekousnou hned v prvním kole. Variabilitu představuje pražský prvek (Dukla), klub s nedávnou extraligovou minulostí a úžasným pivomatem před hrací místností.

Nechť hry začnou!

Komentář

© 2020 UNI Chess.