Konec ankety se blíží!

0

S blížícím se koncem soutěží družstev se blíží i úplné vyhodnocení naší ankety Otázky sezóny šachové ligy, Vesmíru a vůbec. Pět ze sedmi otázek je zodpovězeno, zatím vede Mirek Kozel! Asi rozhodne Kozák!
Takhle vypadají anketní otázky a známé odpovědi:
1. Vyhraje Miloš Kozák v 1.lize alespoň jednu partii? (kontumace se nepočítá) ???
2. Obsadí Poštovní spořitelna A v 1. lize 1. místo? NE
3. Obsadí Poštovní spořitelna B v 1. lize 9. a lepší místo? NE
4. Obsadí Lysá nad Labem v 1. lize místo v horní polovině tabulky (1.-6)? ANO
5. Získá Poštovní spořitelna A v 1. lize alespoň tolik bodů, co Kobylisy v lize druhé? NE
6. Získá Poštovní spořitelna B v 1. lize alespoň tolik bodů, co Lokomotiva Brno v Extralize? ???
7. Udělají hráči obou našich týmů dohromady víc individuálních výher než proher? NE
Rozstřel – kolik bodů získá v 1. lize tým na posledním místě? ???
Tragikomické zejména je, že otázka číslo 7 je zodpovězena už kolo před koncem – nepomohla by ani dvojitá výhra 8:0. Áčko má bilanci chabých +1, což těžko dorovná -19 béčka.
V průběžném pořadí vede jediný stoprocentní, Mirek Kozel s 5 správnými odpověďmi, následovaný dvěma 4 bodovými – Honzou Pletánkem (byl příliš optimistický stran umístění béčka) a Jardou Šurou (podcenil Kobylisy). Statisticky překvapivé je, že 3 body získali jen 2 tipující – Robert Wadura (špatně 3 a 7) a náhodný tip Opičák (špatně 2 a 5), který tímto zatím potupil celé pole tipujících. Největší skupina se nahromadila na 2 správných tipech, 0 nemá nikdo. Průběžně poslední s jedním správným tipem je šestice ostudů – pět z nich shodným povrchním tipem 7xANO (Hruška,Pokorný, Nováček, Kovář V. a Dvořák) a Příborský nějak normálně.
Kdo nakonec vyhraje? 3 bodoví už ne, mají s Kozlem jeden shodný tip. 4 bodoví nemohou s Mirkem dělit místo, mají naopak oba tipy různé, mezi nimi navzájem rozhodne rozstřel (Pletánek 8, Šura 4 – zatím 4). Je pravděpodobné, že otázka 6 dopadne ANO (Brno by muselo vyhrát oba zápasy a béčko by muselo prohrát), pronásledovatelé Kozla doženou…a pak už potřebují jen výhru Miloše Kozáka.

Komentář

© 2021 UNI Chess.