Kaštan 2015 – poprvé online, poprvé na FIDE

1

Poslední neděle v březnu už tradičně patří turnaji v Kaštanu. Za posledních více než dvacet let, co se tento turnaj koná, doznal mnoha změn. Už si neházíme o soupeře kostkama, už nezapisujeme výsledky na papírové kartičky a už ani nedáváme 0,4 bodu za dobrovolnou pauzu. Hold vývoj se nezastavil ani na Břevnově a tak letos poprvé z Kaštanu napojeného na wi-fi mohu psát on-line zpravodajství.
Jako obvykle se někteří hráči omluvili na poslední chvíli a jiní zase zariskovali a při naplněné kapacitě dorazili bez přihlášky, nicméně všichni dorazivší byli do turnaje přijati. Průběžné a konečné výsledky je možné sledovat na chess-results.
Zatímco v prvním kole nedošlo k žádnému překvapení a nasazení hráči si zapsali 11 výher, ve druhém kole své výše nasazené soupeře zaskočili Šplíchal, Tejkal a Kouba. Po druhém kole tak zůstalo s plným počtem bodů šest hráčů. Ve třetím kole jsme se dočkali první remízy v turnaji a se třemi body se v následném čtvrtém v čele turnaje usadili na prvním stole k vzájemnému souboji Jiří Fišer a Petr Zdeněk. Jirka nezaváhal a díky výhře udržel po čtvrtém kole první stůl v čele turnaje s jednobodovým náskokem před skupikou pronásledovatelů. Dalších šest hráčů včetně turnajové jedničky Petra Pokorného je už bod a půl zpět. V pátém kole Jirku Fišera porazil Petr Šplíchal a boj o stupně vítězů se zdramatizoval. Čtyřbodoví Jiří Fišer, Petr Šplíchal a Vladimír Mrňa jsou pronásledováni trojící třiapůlbodových ve složení Petr Pokorný, Miroslav Rada a Karel Hořínek a poté následuje pětičlenný peloton tříbodových. Po šestém kole se pořadí na čele opět změnilo a v čele se objevil Vladimír Mrňa s pěti body před dvojicí čtyřapůlbodových Miroslav Rada a Karel Hořínek. V posledním kole na prvním stole remizovali Vladimír Mrňa a Miloš Gáj a na druhém stole Mirek Rada porazil Karla Hořínka a pro sebe tím získal druhé místo a pro Vláďu Mrňu první místo.
IMG_1294IMG_1295IMG_1296IMG_1297IMG_1298

Jeden komentář

 1. Pedro napsal:

  Díky za turnaj!
  PLUSY:
  1) Sličné a velmi příjemné pořadatelky (chybí foto)
  2) Ideální šachové prostředí Kaštanu s dobrým Bernardem
  3) Pěkné ceny
  4) Svižná organizace – kola šla za sebou výborně v tempu
  MÍNUSY
  1) Moje naprosto idiotská hra, když jsem získal o 2.19 bodu
  méně, než jsem měl podle ratingu
  2) Debilní pomocné hodnocení

Komentář

© 2021 UNI Chess.