I Extraligu zahajujeme vítězně!

5

Tato reportáž je virtuální, založená výhradně na čumění do onlinu. Abych šel s dobou, ani jsem se nepokusil nikoho kontaktovat.

Už dlouho jsem si nebyl tak jistý, že je to špatná cesta…

 

Vítěznému začátku extrémně přál los. Začínali jsme s Litovlí, která loni těsně sestoupila. Po známých událostech s odstoupením několika klubů z lig všeobecně nebo alespoň odmítajících hrát nejvyšší soutěž, ocitla se administrativně zpět, byť ve skromné sestavě. Hraní soutěže jen tak pro radost je mi velmi blízké, posměch si zaslouží spíše přístup opačný.

Na druhou stranu my jsme v minulosti zápas s papírově slabší sestavou většinou zkazili, což vzbuzovalo určité obavy.

Skóre impozantně otevřel Martin Jurčík bílými s Mohaplem. Ve fantazijní variantě Caro-Kanu se dostal k 8.Sxf7+ a ve 13. tahu se soupeř vzdával přicházeje o dámu nebo krále.

Sváťa Svoboda jako jediný stál černými hůř s Bělunkem, čistě z důvodu volby dynamické leč podezřelé varianty. Když s tím nešlo hnout na desce, patrně pomohla lstivá remízová nabídka.

Na 1. desce Michalík dospěl černými se Šormem do složité 4 věžovky s figurou za 3 pěšce. Výhodnost pozice, Peťova síla a vražedná časovka soupeře se přetavily v celý bod.

Za stavu 2,5:0,5 pro nás dlouho zbývala Lukášova vyhraná pozice a 4 partie, kde jsme zkoušeli štěstí ve vyrovnaných nebo mírně lepších pozicích.

Černoušek svou pozici s přehledem čistě vyhrál – Roško černými v Benoni dopadl podobně jako Vlado minulou neděli v 1. lize. Nic zvláštního se nedělo a černá pozice bez protihry se rozpadla.

Ještě dřív vyhrál černými Bernášek, po dlouhých manévrech ošidil Šmajzra o figuru.

Ještě jednu výhru přidal bílými Rýdl s Krejčím starším v ruské…doslova gólem v nastavení.

Vyhrát se nepodařilo bílými Mariánu Jurčíkovi, když partie vypadala jen na 2 lepší výsledky.

Šimek prošel kolem výhry v časovce a pak už jen remíza černými se Strašilem.

Celkově 6,5:1,5, výsledek kterým v tomto kole skončila polovina zápasů. Zbylé vytvořili Nový Bor a Lysá A. Druhá polovina zápasů skončila 4,5:3,5.

Sorry jako do Litovle. Naši na ně zaklekli, pět exekucí, akorát tři zajišťováky nám zpolitizovaně a zmanipulovaně neuznali. Kdyby to rozhodčí řídil jako firmu, mohl se výběr bodů zlepšit na 8.

 

5 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Gratulace k povinnému vítězství! Bohužel mi na tabletu opět nejede online a tak jsem vděčný za popis průběhu zde. A navíc 13 tahová miniatura se dostala do titulků!

 2. Mircea napsal:

  A je tu další bod z FM, z čehož jsem každopádně nadšen. Jen tak mě napadá, že jsme to možná byli my, kdo byl blíž vítězství 🙂

 3. Jan Bartoš napsal:

  Rozhodně!

 4. Pedro napsal:

  Mircea: Mně taky nešel přenos, ale pak jsem to „chytil“ na chessbomb.com

 5. Mircea napsal:

  A teď koukám, že Výletná vyhrála díky AMK, tak to je teprve bomba! Těším se na obě reportáže z neděle…

Komentář

© 2021 UNI Chess.