Géčko přes PORG hladce, co na to céčko?

1

 

Kapitánské varování před zápasem 7. kola G-týmu zdůrazňovalo, že naše borce tentokrát čeká dětský gang. Nu, nesplnilo se, a naštěstí ani má obava, že mač bude stejně dramatický jako poslední přetahovaná s Kobylisy (což dětský gang byl).

Z ligy je člověk zhýčkaný pomalým vývojem partií a má za to, že se cosi začne dít až ke konci třetí hodiny hry. V reálném světě nižších soutěží ale v tu dobu bývá leckdy prakticky po zápase. I tentokrát, ledva jsem přikvačil fandit hluboko před osmou večerní, již součet sedmé a osmé desky dal stav 1:1 (a nebyly to dvě remízy). Z pohozeného zápisu jsem vyčetl, že na sedmé se Petru Stefanovi nezdařila skotská, průběh bitvy na osmičce skončil v propadlišti dějin. Jak jsem procházel kolem bojišť, nejdřív jsem byl zachmuřený, neboť Zdeněk Kovář měl v koncovce sice pěkně centralizovaného krále, ovšem černá pozice vypadala celkem kompaktně; na dvojce jsme dokonce právě ztráceli figuru. Greg na třetí měl v zavřené pozici plné figurek určitou výhodu (lepší střelec, prostorová převaha, soupeřův opožděný pěšec), ale optimismu vlila do žil až čtvrtá šachovnice. Tam Štefan Krč měl v koncovce jezdce víc a jeho volný pěšec se blížil k proměně. V druhé řadě šachovnic jsme pak už drželi otěže, Jiří Šlemr našel obrat získávající dvě figury za věž (soupeř pomohl a byla to dokonce figura navíc s útokem), Mirek Rada měl za pěšce silnou iniciativu, ve vzduchu visely různé kombinace.

Chvilku po osmé skončily v krátkém rozmezí hned čtyři partie. Hosté po úspěchu na druhém prkně kratičkou chvilku dokonce vedli, vzápětí ale skóroval Štefan a Mirkův soupeř přehlédl pěknou oběť dámy, po níž byl konec. Po pár minutách připutoval bod z páté desky a stav byl 4:2. Pak jsem si prohlížel pozici u Grega a říkal jsem si, že soupeř nemůže hrát e6-e5 kvůli oslabení diagonály a z toho plynoucí ztrátě figury – v tu ránu tam ta hrubka byla a Greg to samozřejmě viděl také. Zdeněk tak mohl hrát klidně, přešel do rovné věžovky, kterou mohly chvíli zkoušet obě strany. Soupeř to asi zkoušel, přitlačil na pilu a remis byla na konci tak trochu z pozice naší síly.

Jízda pokračuje! Již ve čtvrtek se to PORG pokusí vrátit našemu céčku v diPohoda Jazz! Nemohl se hnou, i přesto měl o hodinu dvacet méně času než Jirka Šlemr! 1-2-3-4 Štefan Krč, sleduje svou cestu k výhře. Greg zamotal střední hru a vyvázl sz ní s figurou navíc! Na dvojce to dopadlo neslavně, figura míň! Soupeř už jen poskakoval a poskakoval... IMG_3892 Jednička se dostala do složité věžopěšcovky.. Milan to utahal v pohodě! Vlaječky jsou na místě. Kdopak to dnes hraje na prvním prkně? Přece jen u Míry našli nějaké jiné pokračování. porgvizi.

Jeden komentář

  1. Miroslav Kozel napsal:

    Je to pohoda, když družstvo takhle šlape. Honzo díky za pěkný komentář a fotky. Koukám, že géčko máme letos téměř nejlépe zdokumentované :). A navíc ta fanouškovská základna, to je paráda! Ještě bych zmínil, že tento týden je ve školícím centru ČSOB U průhonu na školení mistr ČR v online šachu na 1 minutu Honza Havlík. Už se byl podívat na eFko a Géčko, tak se asi objeví i zítra.

Komentář

© 2021 UNI Chess.