Extraligové derby

1

Ve 4. kole na sebe v hotelu Don Giovanni narazily oba naše extraligové týmy. Áčko sobotní sestavu nezměnilo, béčko jako obvykle všechno zpřeházelo. Do bojů zasáhli i další 2 extraligoví nováčci. (Přiznávám, že tentokrát mimo snahu o pestrost prostě nikdo jiný ani nemohl.)

Hráči obou týmů měli před zápasem dobrou náladu.

Velmi záhy jsem zakroutil krček kanárkovi a Svatoplukem Svobodou na 5. desce bílými. Čin to byl nehrdinský (vyškemrání ve výměnné francouzské) a posléze nepotřebný.

Chvíli to tak nevypadalo. Pokorný rozehrál na 4. stole černými s Bernáškem zahájení originálně … a dostal rychlý mat po klasických obětech Sxh7 a Sxg7.

Pavel Vávra hájil černými druhou proti Michalíkovi. Peťo podnikl dvojsečný útok a uspěl.

Na 1. stole se Michal Konopka dobře připravil na Vana Nguyena a s přehledem remizoval.

Velmi odhodlaně hrál na 3. desce Řehořek s Černouškem Najdorfa na výhru. Od poloviny to bylo prohrané, ale pořád složité. Lukáš se nespletl a dal i mat.

Jeden z extraligových nováčků Péťa Šplíchal bránil svoji králku s Petrem Šimkem nehledě na zhruba 400 bodový rozdíl a po dlouhém boji skutečně remizoval. Tento třetí půlbod byl našim posledním.

Na 7. se partie nevyvedla Olze. Bílými s Rýdlem sice vystavěla obrovskou prostorovou převahu…ale bylo to křehké a černý to celé rozžižlal. Bylo to dlouhé, ale na jednu branku.

Náš další extraligový nováček Kristián Chmel stál s Mariánem Jurčíkem na 6. téměř celou partii v různé míře hůř, ale bránil se nejdéle.

Podtrženo sečteno áčko porazilo béčko 6,5:1,5.

 

One Response

  1. Mircea napsal:

    Gratulace Petrovi Šplíchalovi, který se zapsal mezi nikdy neporažené extraligové hráče! Uvidíme jak dlouho mu to vydrží 🙂
    Druhá gratulace patří Mariánu Jurčíkovi, který dosáhl stoprocentního víkendového výkonu, což se také v Unichessu nevidí každý měsíc.

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.