Extraligové derby

1

Ve 4. kole na sebe v hotelu Don Giovanni narazily oba naše extraligové týmy. Áčko sobotní sestavu nezměnilo, béčko jako obvykle všechno zpřeházelo. Do bojů zasáhli i další 2 extraligoví nováčci. (Přiznávám, že tentokrát mimo snahu o pestrost prostě nikdo jiný ani nemohl.)

Hráči obou týmů měli před zápasem dobrou náladu.

Velmi záhy jsem zakroutil krček kanárkovi a Svatoplukem Svobodou na 5. desce bílými. Čin to byl nehrdinský (vyškemrání ve výměnné francouzské) a posléze nepotřebný.

Chvíli to tak nevypadalo. Pokorný rozehrál na 4. stole černými s Bernáškem zahájení originálně … a dostal rychlý mat po klasických obětech Sxh7 a Sxg7.

Pavel Vávra hájil černými druhou proti Michalíkovi. Peťo podnikl dvojsečný útok a uspěl.

Na 1. stole se Michal Konopka dobře připravil na Vana Nguyena a s přehledem remizoval.

Velmi odhodlaně hrál na 3. desce Řehořek s Černouškem Najdorfa na výhru. Od poloviny to bylo prohrané, ale pořád složité. Lukáš se nespletl a dal i mat.

Jeden z extraligových nováčků Péťa Šplíchal bránil svoji králku s Petrem Šimkem nehledě na zhruba 400 bodový rozdíl a po dlouhém boji skutečně remizoval. Tento třetí půlbod byl našim posledním.

Na 7. se partie nevyvedla Olze. Bílými s Rýdlem sice vystavěla obrovskou prostorovou převahu…ale bylo to křehké a černý to celé rozžižlal. Bylo to dlouhé, ale na jednu branku.

Náš další extraligový nováček Kristián Chmel stál s Mariánem Jurčíkem na 6. téměř celou partii v různé míře hůř, ale bránil se nejdéle.

Podtrženo sečteno áčko porazilo béčko 6,5:1,5.

 

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Gratulace Petrovi Šplíchalovi, který se zapsal mezi nikdy neporažené extraligové hráče! Uvidíme jak dlouho mu to vydrží 🙂
    Druhá gratulace patří Mariánu Jurčíkovi, který dosáhl stoprocentního víkendového výkonu, což se také v Unichessu nevidí každý měsíc.

Komentář

© 2021 UNI Chess.