ERA medailová od kolébky do hrobu!

0

Pepa Lácha zase získal bronzovou medaili v rapidu seniorů!

Zdá se, že hodlá hájit slávu klubu v této kategorii přinejmenším do doby, než do ní dorazí posily. Dejme tedy slovo nikoli Zemanovi, ale Pepovi:

Po dvou letech se mi podařilo zopakovat výsledek na Mistrovství České republiky v rapid šachu veteránů. Do Ústí n.L. nepřijel obhajovat vítěz dvou předchozích ročníků IM Serguei Vesselovsky z Beskydské šachové školy, nově přijeli pardubičtí Pavel Just a Luboš Trojan. Průběh obou turnajů byl podobný, letos jsem byl nasazen jako 10. (minule 11.), druhé kolo jsem prohrál s budoucím stříbrným Jiřím Grohem (minule s Frantou Vykydalem), i když s pěšcem navíc jsem chvíli myslel na víc, před obědem přišla druhá výhra. Tradiční rybí filé s malým pivem a návštěva bývalého pracoviště mi doplnily síly fyzické i psychické a přispěly k odpolední výhře s nasazenou jedničkou – Růžičkou, chleba se lámal v 5. kole s bojovně naladěným Justem, výhra mě vynesla na průběžné třetí místo a po remíze s Chmelíkem jsme oba čekali, jak to počítač sečte. Dopadlo to podobně jako tehdy, PH4 mám o 0.25 bodu lepší než Chmelík (minule o 0.5 bodu než Zdeněk Janda, který letos vyhrál stylem Veselovského – 5.5 b. ze šesti). Můj výsledek odpovídá perfo 2158, rapidové ELO mi stoupne o 20.2 bodu.