Era F s novým kapitánem postoupila do 2. třídy

1

Tady je zhodnocení sezóny od kapitána našeho eFka:

Seznamovací zahájení + Rozpačitá střední hra + Brilantní koncovka = POSTUP!!!

Po mém příchodu k eFku byl pro mne úkol jen jediný a tím byl postup. Do týmu se přivedlo osm posil včetně mě, které se měli vzájemně vykrývat když by hrozilo, že tým nebude hrát kompletní a tak se potkali hráči hrající za jeden tým aniž by se znali.

První tři kola vyšly na jedničku i v slabší sestavě. V kole čtvrtém nás čekal soupeř nejtěžší a tím byli “ Hrubčíkovci „, kteří byli naši největší konkurenti o vítězství ve skupině. Bohužel se nepovedlo postavit nejsilnější sestavu z důvodů nemocí, práce apod.

Zápas byl i tak dost napínavý, ale jen do prvních časových kontrol kde se vše otočilo v náš neprospěch a zápas jsme prohráli 2,5 -5,5.

Od této chvíle jsme věděli, že vše musíme vyhrát abychom postoupili. Hned v následujícím kole jsme hráli v Kobylisích, které jsme sice porazili 5,5, ale předvedená hra měla do klidu daleko. Nejlepším receptem na uklidnění celého mužstva a tím i zvýšení morálky byl Martin Čížek ( 7b. ze 7! ). Chyběl naštěstí jen 2x a to proti Hrubčíkovcům a právě v Kobylisích.

Zbylé čtyři kola jsme odehráli s lehkostí, nic nenechali náhodě a šli jsme si za naším vytouženým postupem, ke kterému nám pomohlo i naše Géčko, které porazilo našeho největší konkurenta o postup a tím byla Zora.

Po vítězství nad Smíchovem C v posledním kole jsme šli slavit náš postup a bohužel i rozloučení s naším letitým hráčem Edou Kühnlem,

který nás opouští a je to velká ztráta. Stylové rozloučení proběhlo v hospodě s předáním dárků od ERY ( aby nezapomněl kam patří a kde má své místo).

Celou sezonu hodnotím velice kladně jelikož jsem měl k dispozici skvělý tým a z dvaceti hráčů na soupisce si jich zahrálo hned devatenáct kromě Rinata Magsumova, který mohl jen ve čtvrtek a jak jsem koukal na rozpis tak ERA F nehrála ani jednou ve čtvrtek, jinak by hrál určitě taky.

Chtěl bych poděkovat především CELÉMU týmu za docházku kdy se mi hlásilo min. deset hráčů na každý zápas. Dále bych chtěl poděkovat nejvěrnějšímu fanouškovi a tím se stal Štefan Krč, který byl vždy připraven a chodil na naše zápasy nás povzbuzovat za co mu patří velký dík. Velký dík patří též i Robertu Wadurovi, který byl vždy připraven za mne zaskočit v roli náhradního kapitána než jsem dorazil do hrací místnosti a někdy musel za nás dokonce stavět i figurky, holt velká oběť pro tým F.

Říká se, že vítězná sestava se nemění, ale toto pravidlo bohužel poruším z důvodu převzetí týmu ERA D, které spadlo do Pražského přeboru z 2. ligy. Přeji eFku dobrou sezonu, mnoho úspěchů, lepší výkony a udržení se v 2. třídě kam se svou výkonností určitě patří.

Tomáš Popper

Jeden komentář

  1. Jan Bartoš napsal:

    Jenom technicky – do přeboru z druhé ligy spadla ERA C, ERA D naopak vyhrála 1. třídu. Ale samozřejmě se hráči různě přesypou, takže možná tam budeš mít víc starocéčkařů než starodéčkařů, čert se v tom vyznej.

Komentář

© 2020 UNI Chess.