ERA D – zhodnocení sezóny

0

Letošní sezóna pro ERA D dopadla na výbornou. Do soutěže jsme šli již tradičně s cílem postoupit. Naše soupiska díky spojení s Litoměřicemi a možností hrát na 3 soupiskách značně posílila  a naznačovala roli favorita. Tuto roli jsme bez pochyb splnili, kdy již dvě kola před koncem bylo o našem 1. místě a postupu jasno. V závěru jsme se tedy mohli soustředit na alternativní cíl dosáhnout nejlepšího skóre v histori pražských soutěží. Na tuto metu jsme, ale nakonec nedosáhli. Naše skóre 70,5 bodu z 11 zápasů zaostalo za rekordem o 3 body. Ten drží TJ Pankrác z roku 2003 (73,5 bodu – 3.třída) resp. pokud se zaměřím na stejnou úroveň soutěže, tak i tak TJ Praga dosáhla 73 bodů v I. třídě v roce 1997. Na druhou stranu jsme dosáhli nejlepšího skóre v historii ERA/FIMA, takže jsme zvedli laťku pro domácí týmy.

Z hlediska individuálních hodnocení je určitě nutné vyzdvihnout výsledek Vlada (10 bodů z 10). Vzhledem k tomu, že hrál na 1.-2. šachovnice, tak je to skvělý výsledek, který mu pěkných 50-60 bodů do ela přinese. V absolutním pořadí byl druhý Pedro (7/10), který bude také elově pozitivní, ale určitě by byl veselejší, kdyby nebylo nešťastné partie s Hoskovcem. Bronzovou příčku překvapivě uzavírá Bret (6,5/8), který v přechozích sezónách patřil do kategorie „zombie“, protože ač silný hráč, tak v předchozích sezónách ho mimo dvou povinných partií u šachů moc vidět nebylo. Vzhledem k jeho významné účasti a letošní podpoře týmu (i v lize) jsme na členské schůzi odhlasovali, že tuto kategorii oficálně opouští a velkým skokem přeskakuje do kategorie top aktivní hráč. Za pomyslnou bednou následuje skupinka vedená mnou (6/7), následuje Petr Šplíchal (6/8) a Honza Bartos (5,5/8). Více jak polovinu zápasů ještě zvládli Olga Jaščenko (5/6) a Víťa Miskolczi (5/6). Zbývající sice moc nehráli, ale důležité je, že když nastoupili, tak dělali body.

Tímto je letošní sezóna uzavřena a můžeme se těšit na příští rok na přeborovou skupinu s již tradičním cílem postoupit. Tam to ale určitě nebude procházka růžovým sadem jako letos.

Komentář

© 2021 UNI Chess.