ERA D a Vlado 100% jako s. Kim-čong-un!

1

ERA D právě dosáhla v 1. třídě 100% a dorovnala tak volební výsledek s. Kim-čong-una ve volebním okrsku posvátné hory Peks. V jistém smyslu je náš výsledek cennější, neboť jsme měli 11 protikandidátů, byť si neděláme iluze, že bychom měli srovnatelnou světovou proslulost.

Dalším 100% je náš nejlepší hráč Vlado Škára, známý jako Vlad Napichovač, s výsledkem 10/10.

Přezdívka je zcela na místě. Originální Vlad Napichovač, středověký valašský kníže, se s tím také nepáral. Proslul sice jako upír díky zneužití svého jména v románu Dracula od Brama Stokera, ale ve skutečnosti jeho pravým koníčkem bylo napichování na kůl. Trénoval už od dětství, které strávil jako rukojmí na tureckém dvoře – napichoval krysy na kolík. Jako vládce své schopnosti rozvinul, přesto netrpěl šablonovitostí. Jednou pozval na svůj hrad chudinu z celé země na domnělou hostinu. Kdo čekal nabodnutí na kůl, byl zklamán. Vlad je všechny upálil.  Aktivní sociální politika! V zásadě se nedá vyloučit ani genetická příbuznost s naším Vladem, v uherském exilu založil novou rodovou větev působící i na Slovensku, například jeho praneteří byla Čachtická paní. Osudným se mu stalo, že hrál pořád na výhru. Působil jako tvář kampaně Matyáše Korvína na novou křížovou výpravu, ale když dorazily peníze od papeže, tak pořád otravoval, že by se výprava měla skutečně konat, až ho museli popravit. Vlado má ještě co vyhrávat, Napichovač měl dle různých pramenů 20-100 tisíc obětí.

Seriózního zhodnocení veleúspěšné soutěže se samozřejmě laskavý čtenář dočká až od kapitána, toto je pouhý oslavný fejeton.

Vlad Napichovač (1431-1476)

Vlad Napichovač (1431-1476)

Jeden komentář

  1. telepatic napsal:

    🙂 diki, hehe… celkom sa to podarilo este zlepsit ine ligy a bude! 🙂

Komentář

© 2021 UNI Chess.