Dvojitá Extraliga v hotelu Don Giovanni

2

Nestřílejte na pianistu!

Hotel Don Giovanni hostil dvojitou Extraligu, kde naše áčko je domácí (spolu s Novým Borem) a naše béčko bylo hostem (spolu s Výstavištěm Lysá).

Siesta Solution Unichess A čelil silnému týmu Výstaviště, mimochodem měli 7 velmistrů.  V polovině zápasu došlo k několika překvapivě snadným remízám.

Lukáš Černoušek vybudoval s Najerem (2663) vyrovnanou sicilskou střední hru a nabídkou zremizoval.

CEO Siesta Solution M. Belec se zdraví s nejsilnějšem členem Unichessu.

 

Peťo Michalík neměl s Nabatym (2670) černými žádný problém udělat další půlku.

Na první desce se náš Van Nguyen utkal dokonce s exmistrem světa Ponomariovem (2663) a také ho k ničemu nepustil.

Na 5. desce hrál Sváťa Svoboda s Oralem (2511) a s odstupem přidal čtvrtou půlku.

Pak neznám přesné pořadí konce partií.

Každopádně obavy vzbuzovala partie na 4. stole Bernáška s Plátem (2543). Nepovedlo se zahájení a nepodařilo se z toho vybruslit.

Skvělý celý bod přinesla 6. deska – Marián Jurčík hrál černými s Kislinským Phillidorovu obranu, jeho dáma odvážně snědla pěšce na b2, bílý kompenzaci nenašel a po divokém průběhu prohrál.

Statický anglický výjev…

Ještě jednu korektní remízu přinesl souboj Rýdla s Medunou.

Za stavu 3,5:3,5 rozhodovala Šimkova partie s Priehodou na 7. stole. Postavil solidní, ale pasivní dámský gambit a postupně zabředl do horší pozice. V kombinaci se soupeřovou vynikající hrou v koncovce bylo vše jen pomalé umírání. Tak nám jediný nevelmistr týmu z Lysé přivodil těsnou prohru v celém zápase!

 

Zápas Nový Bor – Siesta Solution Unichess B byl soubojem papírově nejsilnějšího týmu s nejslabším. Soupeř měl v sestavě jen samé velmistry…

Naším prvním hrdinou se stal Miloš Kozák. Doraziv z buranských končin kolem Labe (div že nepřijel při country hudbě v cadillacu s kravskou lebkou na kapotě), nezalekl se noblesního prostředí a brutálně odremizoval bílými GM Petra Hábu (2447) na 8. Soupeř zvolil proti katalánu solidní obranu a nic jiného se nestalo.

Až po delší době jsme se dočkali druhého hrdiny. Na 5. stole hrál Řehořek černými s GM Babulou (2538). Z Nimcovičovy indické vyšel vyrovnaně, pak dlouholetý reprezentant získal reálnou výhodu, ale po divokém průběhu musel dát věčný šach.

Tím je seznam našich bodů vyčerpán.

Reálnou šanci na o třídu cennější remízový zářez propásl Konopka na první černými s ruskou hvězdou Vitiugovem (2709). Tah před zhroucením pozice minul krátkou kombinaci s přechodem to hodně remízové koncovky. Ostatní partie si naši hráči rozehráli po svém, ale pak se stali obětí častého úkazu při hře s takovými soupeři, a to nevysvětlitelného zhoršování pozice do úplné nehratelnosti. Stalo se tak na 2. Vávrovi se Sasikirianem (2671), na 3. Martinu Jurčíkovi s reprezentantem Lázničkou (2668), na 4. stole  Slovákovi s Krejčím (2563), na 5. stole Šlampovi s Markošem (2568) i na 7. stole Pokornému s Žilkou (2530).

1:7 je s takovými soupeři ještě přijatelný výsledek.

Závěrem společenský ruch…

Návštěva ze Siesta Solution byla příjemná!

Zřejmě se roznesly přehnané zvěsti o Pedrově tloušťce, tak mu chystali samostatný salónek…

2 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Tentokrát áčku patří pochvala i při těsné prohře! Nakonec se ukázalo, že jsme proti nažhavené Lysé dopadli lépe než šampióni z Boru – při stejném skóre máme díky Mariánovi vyhranou partii. Navíc oživení starodávného zahájení vždy potěší oko šachového labužníka!
    Béčko nedopustilo kanára a za dvě remízy s mistry si také zaslouží pochvalu.

Komentář

© 2021 UNI Chess.