Dvojitá Extraliga v hotelu Don Giovanni

2

Nestřílejte na pianistu!

Hotel Don Giovanni hostil dvojitou Extraligu, kde naše áčko je domácí (spolu s Novým Borem) a naše béčko bylo hostem (spolu s Výstavištěm Lysá).

Siesta Solution Unichess A čelil silnému týmu Výstaviště, mimochodem měli 7 velmistrů.  V polovině zápasu došlo k několika překvapivě snadným remízám.

Lukáš Černoušek vybudoval s Najerem (2663) vyrovnanou sicilskou střední hru a nabídkou zremizoval.

CEO Siesta Solution M. Belec se zdraví s nejsilnějšem členem Unichessu.

 

Peťo Michalík neměl s Nabatym (2670) černými žádný problém udělat další půlku.

Na první desce se náš Van Nguyen utkal dokonce s exmistrem světa Ponomariovem (2663) a také ho k ničemu nepustil.

Na 5. desce hrál Sváťa Svoboda s Oralem (2511) a s odstupem přidal čtvrtou půlku.

Pak neznám přesné pořadí konce partií.

Každopádně obavy vzbuzovala partie na 4. stole Bernáška s Plátem (2543). Nepovedlo se zahájení a nepodařilo se z toho vybruslit.

Skvělý celý bod přinesla 6. deska – Marián Jurčík hrál černými s Kislinským Phillidorovu obranu, jeho dáma odvážně snědla pěšce na b2, bílý kompenzaci nenašel a po divokém průběhu prohrál.

Statický anglický výjev…

Ještě jednu korektní remízu přinesl souboj Rýdla s Medunou.

Za stavu 3,5:3,5 rozhodovala Šimkova partie s Priehodou na 7. stole. Postavil solidní, ale pasivní dámský gambit a postupně zabředl do horší pozice. V kombinaci se soupeřovou vynikající hrou v koncovce bylo vše jen pomalé umírání. Tak nám jediný nevelmistr týmu z Lysé přivodil těsnou prohru v celém zápase!

 

Zápas Nový Bor – Siesta Solution Unichess B byl soubojem papírově nejsilnějšího týmu s nejslabším. Soupeř měl v sestavě jen samé velmistry…

Naším prvním hrdinou se stal Miloš Kozák. Doraziv z buranských končin kolem Labe (div že nepřijel při country hudbě v cadillacu s kravskou lebkou na kapotě), nezalekl se noblesního prostředí a brutálně odremizoval bílými GM Petra Hábu (2447) na 8. Soupeř zvolil proti katalánu solidní obranu a nic jiného se nestalo.

Až po delší době jsme se dočkali druhého hrdiny. Na 5. stole hrál Řehořek černými s GM Babulou (2538). Z Nimcovičovy indické vyšel vyrovnaně, pak dlouholetý reprezentant získal reálnou výhodu, ale po divokém průběhu musel dát věčný šach.

Tím je seznam našich bodů vyčerpán.

Reálnou šanci na o třídu cennější remízový zářez propásl Konopka na první černými s ruskou hvězdou Vitiugovem (2709). Tah před zhroucením pozice minul krátkou kombinaci s přechodem to hodně remízové koncovky. Ostatní partie si naši hráči rozehráli po svém, ale pak se stali obětí častého úkazu při hře s takovými soupeři, a to nevysvětlitelného zhoršování pozice do úplné nehratelnosti. Stalo se tak na 2. Vávrovi se Sasikirianem (2671), na 3. Martinu Jurčíkovi s reprezentantem Lázničkou (2668), na 4. stole  Slovákovi s Krejčím (2563), na 5. stole Šlampovi s Markošem (2568) i na 7. stole Pokornému s Žilkou (2530).

1:7 je s takovými soupeři ještě přijatelný výsledek.

Závěrem společenský ruch…

Návštěva ze Siesta Solution byla příjemná!

Zřejmě se roznesly přehnané zvěsti o Pedrově tloušťce, tak mu chystali samostatný salónek…

2 komentáře

  1. Mircea napsal:

    Tentokrát áčku patří pochvala i při těsné prohře! Nakonec se ukázalo, že jsme proti nažhavené Lysé dopadli lépe než šampióni z Boru – při stejném skóre máme díky Mariánovi vyhranou partii. Navíc oživení starodávného zahájení vždy potěší oko šachového labužníka!
    Béčko nedopustilo kanára a za dvě remízy s mistry si také zaslouží pochvalu.

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.