Czechtour 2008-2009 ve spárech Space!!!

0

Posledním dozvukem veleúspěšné sezóny 2008 (postup Space A do extraligy, postup Space B do 1.ligy, postup Tomáše Studničky do právě startujícího finále přeboru republiky – držím palce!) bylo mé vítězství v sérii Czechtour 2008-2009.

Šachová hodnota tohoto vítězství je ve srovnání s výše uvedeným mizivá, nicméně fakt, že i tohle získala Space Poštovní spořitelna, zahřeje.
Czechtour se vyhodnocuje jako součet bodů ze zařazených turnajů (festival Pardubice, openy Znojmo,Olomouc,Žďár nad Sázavou, Český Krumlov, Liberec,Praha a Mariánské Lázně). Leskem a bídou tohoto podniku je, že k dobrému umístění je nutné hrát velkou většinu těchto turnajů. Turnaje se dosti liší úrovní a naše mladé bijce bychom v nich těžko hledali, takže to byla práce pro chátrajícího kapitána.
Na druhém místě skončil neúnavný Šnorek – o turnaj méně, ale snad bych ho stejně předstihl. Třetí místo patří Jevgeniji Golcmanovi ze Sankt Petěrburgu (73 let!) a musím sportovně uznat, že kdyby hrál stejný počet turnajů, vyhrál by on!
Za zmínku ještě stojí, že účast v pouhých pěti turnajích stačila GM Vokáčovi na 5.místo.

Jan Bartoš

Komentář

© 2021 UNI Chess.