Čím dál sněží, tydlidum…a těsná výhra ERA A v Novém Boru

0

Výpad áčka do Nového Boru se odehrál ve sněžné kulise ve vzduchu i na vozovce. Nastoupili jsme pouze bez Vávry nahrazeného vyjímečně kapitánem. Domácí naopak pod tlakem okolností se sestavou experimentovali, neměli Navaru, Kulhánka ani žádného Kučeru.

Na 8. desce mě  šokoval černými hrající Viktor Novotný s divnou variantou Čigorinova dámského gambitu už ve 4. tahu, vytěžil jsem jen pofidérního pěšce víc (izolovaný blokovaný dvojpěšec a) v originální pozici. Výhru jsem si zasloužil až v koncovce silným dvojtahovým převodem věže při visícím vlastním střelci. V půl druhé jsme se soupeřem odešli na kachničku, když zápas vypadal docela vyrovnaně. Při návratu v půl třetí kupodivu už stálo celé družstvo v čepicích u aut, kde se flákám, takže popravdě ani nevím v jakém pořadí partie skončily. Vyhráli jsme ještě dvakrát – ďábelský Berny na první černými v sicilské dorazil Klímu v ostré dámověžové koncovce, když v průběhu partie vážně uvažoval i nad přijetím remízy. Na 7. rovněž černými Vojta Kovář výhrál s Jínovou romantický útok Maxe Langa, u partie chyběl už jen svícen. Prohráli jsme rovněž dvakrát – na 3. Jirka černými s Vránou královskogambitový duel dvou časovkářů a na 6. Řehořek bílými s Braunem v dámském pěšci do Pirce nějak nepovedeně přecházejícím. Zbývající 3 partie skončily remízou. Na 2. Černoušek s Kochetkovou bílými tentokrát neproměnil katalánský tlak v celý bod. Na 4. Studnička bílými s Vaculíkem v přijatém dámském gambitu získal pěšce, ale pak ho kombinačně ztratil. Na 5. černými Havlíková s Oreským odehrála urychleného draka relativně bez příhod.

Při daných sestavách není těsná výhra žádná sláva, ale zaplať Pánbůh za ni.

Pohled z okna před cestou

Pohled z okna před cestou

Bernyho čekal nejlepší extralihový hráč

Bernyho čekal nejlepší extralihový hráč

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentář

© 2021 UNI Chess.