Brambory z Teplic

0

V letošním roce Unichess postavil pro Mistrovství Česka v rapidu a blesku družstvo pro obě soutěže a rozhodně nezklamal, když první desítky nebyl problém dosáhnout a medaile utekla jen o fous. Podrobnou reportáž připravil Tomáš:

Dne 15-16.9. se v Teplicích uskutečnilo MČR v blesku a rapidu. Naše sestavy na každý den byly jiné, silnější blesk a pak už jen pohodovější rapid. Hrálo se olympijsky, takže se sčítaly partiové body.

Sobotní blesk

Co se týče blesku, sestava byla následující, tři zabijáci a jeden zapisovatel, nemusím snad popisovat kdo byl kdo… 🙂 1. Konopka M., 2. Vrbata Z., 3. Kovář V. a na 4. Popper T. – v této sestavě jsme odehráli všech 15 kol, protože Oxana bohužel neměla hlídání pro Zoe – škoda. Přihlášení týmů bylo od 10h-12:30h a já jako aktivka jsem už byl před hrací místností v 9:45h, aby byl klid, no, zapomněl jsem, kdo to pořádá a tak jsme tam čekali s panem Krouželem až do 10:45h než se něco začne dít. U Pavlíka není nic nikdy  jednoduchého a už při podání přihlášky týmu jsem řešil změnu v sestavě a po nahlášení této změny jsem si myslel, že je vše v pořádku – nebylo, ale k tomu až později…. :). Co se týče samotného turnaje, nezačali jsme sice nejlépe, ale naše síla se ukazovala v průběhu turnaje a dalo by se říct, že rostla každým kolem. Obehráli jsme vrch tabulky a myslím si, že jsme ostudu neudělali a kanára jsme taky od nikoho nedostali, což se projevilo v posledních dvou kolech, kdy už nám museli dosazovat slabší soupeře a právě tam jsme zabrali skoro na plný počet bodů, což nám zajistilo celkově čtvrté místo, na třetího jsme na konci ztráceli 1,5 bodu. Celkově blesk hodnotím, jako super výsledek v této sestavě.

Postřehy z blesku:

1. Zdržení přihlášek zavinil hlavní IT, jelikož se zjistilo, že  neumí se SWISS managerem – diakritika je prostě mrška.
2. Zbyněk přijel se dvěma brufenama v sobě a telefonát v 10:30h jestli musí přijet –  moje odpověď ANO musí…. :).
3. Důvěřuj, ale prověřuj, od toho jsem měl Zbyňka, který mi v sedmém kole nahlásil, že je stále vedený jako Jindra Kuba, který měl být přítomen též, ale domluvili jsme se až na rapid. No, podle slov Zbyňka – pokud budu v mínusu, tak se jmenuji Jindra Kuba, pokud v plusu, budu trvat na přepsání.
4. Asi ve 12 kole když jsme hráli proti Turnovu B, jsme s Vojtou plánovali večer a v tom plánování se objeví Zbyněk a křičí na nás, že už se hraje. Maršálkovi a Sýkorovi st. jsme se omluvili a díky tomu, že jsme nastoupili jsme vyhráli 2,5-1,5. Na to přišla hláška od Vltavského, měli jsme vás kontumovat a byl klid, no asi měli…. :).
5. Na fotce bohužel nemáme Oxanu se Zoe, což mě osobně mrzí, jelikož nás Oxana se Zoe celou dobu morálně podporovala.
6. Skoro všichni jsme byli v plusu.
Jelikož jsme měli v týmu hráče, kteří přijeli na šachy jenom hrát šachy, tak jsme večer strávili ve společnosti s kobyliskými, což jsme si s Vojtou užili, prostě prima večír…. :).

Nedělní rapid

Sestava už nebyla tak nabitá jako na blesk, ale i tak jsme si to užili. Sestava: 1. Kuba J., 2. Kovář V., 3. Pedro, 4. Popper T. V této sestavě jsme odehráli všech 9. kol jelikož Oxana neměla hlídání ani na neděli – 2x škoda…  Turnaj jsme začali ve stejném rytmu jako blesk, akorát s tím rozdílem, že jsme se bohužel nedokázali rozjet naplno a náš potenciál na lepší umístění jsme začali uplatňovat až v posledních dvou kolech, kdy už jsme stihli jen korigovat ztrátu na pátého opět na 1,5 bodu. Co se týče rapidu, sice se nám tolik nedařilo, ale i přesto se nám podařilo umístit se na osmém místě, což považuji za úspěch…. 🙂

Postřehy z rapidu:

1. Měl jsem po čtyrech kolech 4 remízy a tak jsem pronesl slavnou hlášku 1700 nebo 2200 Elo zremizuji vše, po tomto vyřčení jsem dokázal dokonce i 4x vyhrát a jednou opět remizovat…. :).
2. Jindra Kuba seděl o pauze mezi koly s Milošem Kozákem a říkal mu, že ho porazí kdykoliv a kdekoliv a jak to dopadlo? 1/2… :).
3. Porazili jsme Slavoj 2,5-1,5, kdy hrdinou byl Pedro, který dokázal porazit Lukáše Hulu.
4. A na závěr hláška Miloše Kozáka, když jsme seděli u stolu a přišel T. Studnička – ode mne si dostal taky 2 bomby!! Myslím tím, dvě lepší remízy za mne… :).
Co závěrem říct, snad jen to, že to byla povedená akce a snad se nám podaří příští rok postavit více družstev, třeba i dvě a že si v kalendáři uděláme čas i na tuto akci jako jsou Pardubice a bez dovolené… ;).

 

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.