Brambory z Teplic

0

V letošním roce Unichess postavil pro Mistrovství Česka v rapidu a blesku družstvo pro obě soutěže a rozhodně nezklamal, když první desítky nebyl problém dosáhnout a medaile utekla jen o fous. Podrobnou reportáž připravil Tomáš:

Dne 15-16.9. se v Teplicích uskutečnilo MČR v blesku a rapidu. Naše sestavy na každý den byly jiné, silnější blesk a pak už jen pohodovější rapid. Hrálo se olympijsky, takže se sčítaly partiové body.

Sobotní blesk

Co se týče blesku, sestava byla následující, tři zabijáci a jeden zapisovatel, nemusím snad popisovat kdo byl kdo… 🙂 1. Konopka M., 2. Vrbata Z., 3. Kovář V. a na 4. Popper T. – v této sestavě jsme odehráli všech 15 kol, protože Oxana bohužel neměla hlídání pro Zoe – škoda. Přihlášení týmů bylo od 10h-12:30h a já jako aktivka jsem už byl před hrací místností v 9:45h, aby byl klid, no, zapomněl jsem, kdo to pořádá a tak jsme tam čekali s panem Krouželem až do 10:45h než se něco začne dít. U Pavlíka není nic nikdy  jednoduchého a už při podání přihlášky týmu jsem řešil změnu v sestavě a po nahlášení této změny jsem si myslel, že je vše v pořádku – nebylo, ale k tomu až později…. :). Co se týče samotného turnaje, nezačali jsme sice nejlépe, ale naše síla se ukazovala v průběhu turnaje a dalo by se říct, že rostla každým kolem. Obehráli jsme vrch tabulky a myslím si, že jsme ostudu neudělali a kanára jsme taky od nikoho nedostali, což se projevilo v posledních dvou kolech, kdy už nám museli dosazovat slabší soupeře a právě tam jsme zabrali skoro na plný počet bodů, což nám zajistilo celkově čtvrté místo, na třetího jsme na konci ztráceli 1,5 bodu. Celkově blesk hodnotím, jako super výsledek v této sestavě.

Postřehy z blesku:

1. Zdržení přihlášek zavinil hlavní IT, jelikož se zjistilo, že  neumí se SWISS managerem – diakritika je prostě mrška.
2. Zbyněk přijel se dvěma brufenama v sobě a telefonát v 10:30h jestli musí přijet –  moje odpověď ANO musí…. :).
3. Důvěřuj, ale prověřuj, od toho jsem měl Zbyňka, který mi v sedmém kole nahlásil, že je stále vedený jako Jindra Kuba, který měl být přítomen též, ale domluvili jsme se až na rapid. No, podle slov Zbyňka – pokud budu v mínusu, tak se jmenuji Jindra Kuba, pokud v plusu, budu trvat na přepsání.
4. Asi ve 12 kole když jsme hráli proti Turnovu B, jsme s Vojtou plánovali večer a v tom plánování se objeví Zbyněk a křičí na nás, že už se hraje. Maršálkovi a Sýkorovi st. jsme se omluvili a díky tomu, že jsme nastoupili jsme vyhráli 2,5-1,5. Na to přišla hláška od Vltavského, měli jsme vás kontumovat a byl klid, no asi měli…. :).
5. Na fotce bohužel nemáme Oxanu se Zoe, což mě osobně mrzí, jelikož nás Oxana se Zoe celou dobu morálně podporovala.
6. Skoro všichni jsme byli v plusu.
Jelikož jsme měli v týmu hráče, kteří přijeli na šachy jenom hrát šachy, tak jsme večer strávili ve společnosti s kobyliskými, což jsme si s Vojtou užili, prostě prima večír…. :).

Nedělní rapid

Sestava už nebyla tak nabitá jako na blesk, ale i tak jsme si to užili. Sestava: 1. Kuba J., 2. Kovář V., 3. Pedro, 4. Popper T. V této sestavě jsme odehráli všech 9. kol jelikož Oxana neměla hlídání ani na neděli – 2x škoda…  Turnaj jsme začali ve stejném rytmu jako blesk, akorát s tím rozdílem, že jsme se bohužel nedokázali rozjet naplno a náš potenciál na lepší umístění jsme začali uplatňovat až v posledních dvou kolech, kdy už jsme stihli jen korigovat ztrátu na pátého opět na 1,5 bodu. Co se týče rapidu, sice se nám tolik nedařilo, ale i přesto se nám podařilo umístit se na osmém místě, což považuji za úspěch…. 🙂

Postřehy z rapidu:

1. Měl jsem po čtyrech kolech 4 remízy a tak jsem pronesl slavnou hlášku 1700 nebo 2200 Elo zremizuji vše, po tomto vyřčení jsem dokázal dokonce i 4x vyhrát a jednou opět remizovat…. :).
2. Jindra Kuba seděl o pauze mezi koly s Milošem Kozákem a říkal mu, že ho porazí kdykoliv a kdekoliv a jak to dopadlo? 1/2… :).
3. Porazili jsme Slavoj 2,5-1,5, kdy hrdinou byl Pedro, který dokázal porazit Lukáše Hulu.
4. A na závěr hláška Miloše Kozáka, když jsme seděli u stolu a přišel T. Studnička – ode mne si dostal taky 2 bomby!! Myslím tím, dvě lepší remízy za mne… :).
Co závěrem říct, snad jen to, že to byla povedená akce a snad se nám podaří příští rok postavit více družstev, třeba i dvě a že si v kalendáři uděláme čas i na tuto akci jako jsou Pardubice a bez dovolené… ;).

 

Komentář

© 2021 UNI Chess.