Body zůstaly v mlze

1

ERA Poštovní spořitelna A vyrazila dnes vlakem na zápas s Joly Lysá nad Labem B.

Misi jsem už dopředu považoval za pochmurnou. Hráli jsme bez 2 IM opor Černouška a Jirky, to jsem věděl předem. Termín umožňoval soupeři postavit svou impozantní sestavu úplnou, jak jsem předpokládal. A skutečně jim do optima chyběl jediný hráč. Nepředpokládal jsem však , že Lysá bude zahalena impozantně pochmurnou mlhou s viditelností pár metrů. Nečekal jsem ani, že foťák při pokusu o první žertovný snímek mlhy oznámí vybité baterky.

Soupeři měli všude ratingovou převahu, místy 30, místy 150. První skončila na 4. desce partie Příborského se Špačkem (2398) – bílými přijmul ve Philidorovi remis v normální pozici (se souhlasem kapitána). Na 5. stole později Kovář neustál Averbachovu variantu královské indické s Londýnem (2373) a podlehl efektnímu útoku. Na 2. stole Vávra se silným GM Oralem (2526) odvážně rozehrál velmi atypickou pozici v Trompovského útoku. Jeho pozici jsem považoval za nevzhlednou a méněcenou, ovšem na rozdíl od Orala po partii. Tomu Pavel způsobil velké problémy, snad byl i přivyhraný, ale šílená kreace nakonec skončila remízou. Pak jsem zasadil druhou ránu svému týmu já sám mdlou prohrou se Šuráněm (2360) na 7. desce – v Tartakoverově hře (obrácený Philidor) jsem černými nevyřešil uspokojivě obligátní nástup pěšců na dámském křídle.

Za stavu 1:3 pochmurnost dostoupila  vrcholu, ale inventura náhle ukázala, že původně prohraný Bernášek může remizovat a v dalších 3 partích máme materiální převahu. Kdyby vyšly všechny 4 úkazy, mohli jsme i vyhrát, a při třech remizovat. Začali jsme lézt po žebříku. Berny čelící superGM Štočkovi (2600) stál špatně od zahájení, kdy v královské indické zahrál gambitový skok Jd4 v nepřípadné variantě. V nestřeženém okamžiku se dostal z nejhoršího a pak ubránil náročnou koncovku až po remis v pěšcovce 1 proti 2! Studnička na 3. černými s Priehodou (2388) v odbočkové králce (bílý udělal e4 a Sg5, po h6 Se3 a po Jg4 Sc1) v nastalých zmatcích získal figuru za nějaké pěšce a přes technické překážky zvítězil – 2,5:3,5. Klement na 8. desce bílými s Juráskem (2293) hrál paulsenovského ježka s velkým zápalem, po rušném boji získal věžovku s pěšcem víc a tu se mu vyhrát nepodařilo. Ostatně byla remízová. K zápasové remíze jsme ale nedolezli. Šimek na 6. bílými obehrál v dámské indické Neckáře (2367) o pěšce, byl přivyhraný, ale v časovce koncovku nedotáhl. Poslední 2 partie se hrály do holých králů.

Takže 3,5:4,5. Jak vidno, řada našich hráčů zaslouží pochvalu, ale body zůstaly v mlhách.

Ani mlhu jsem nevyfotil

Jeden komentář

  1. Honza Hučín napsal:

    Petr Šimek to měl těžké. Koncovku hrál výborně až do 55. tahu, pak se neodvážil vzít druhého pěšce – byly tam nějaké jedy, ale protihra soupeře by byla pomalá. Celkově zástupce kapitána chválí všechny za bojovný přístup!

Komentář

© 2020 UNI Chess.