Zápas s Vyšehradem

1

Derby s Vyšehradem probíhá vždy v přátelském duchu a tento zápas nebyl výjimkou. Soupeřivost ani soutěživost však nechyběla. Vyšehradu se v sezoně celkem daří a začal pokukovat po druhé příčce v tabulce. Zápas tedy sliboval nelítostný boj. Že tento příslib nebyl planý, odráží nízký počet remíz. Jedna. Šimek – Londýn. Nejdelší partie trvala bezmála stopadesát tahů a konec nastal až po čtvrté hodině. Lze ji rozdělit na dvě části. První, která se vesměs neliší od průběhů obvyklého klání. Překvapivé zahájení, nepřesnost a trpění v horší pozici, které je odměněno přechodem do vyrovnané či lehce horší koncovky. Druhá část – více než dvouhodinová – patřila samotnému ždímání. Nesmlouvavou pradlenou se stal Radek Londýn, což Petr jistě uvítal, protože mu v pět hodin začínala partie v Liberci. Jenže špína byla opravdu zažraná – Petr se nedal.

Pěknou ucelenou partii sehrál železnej Hank, jehož obětí se stal Míla Netušil. Jindra postupně vylepšoval svou pozici až k úplné dominanci, kdy se soupeřova pozice rozpadla.

Všudypřítomnou nesmířlivost může dosvědčovat průběh dvou partií Petrán-Vávra a Boukal-Havlíková, v nichž měli bílí v určitou chvílí možnost forsírovat remízový výsledek, ale rozhodli se pro hru, což se nakonec obrátilo proti nim. Zbylé čtyři partie byly ostré a místy nepřehledné. Mohly se klidně i otočit. Nevyzpytatelnost jsme však ukočírovali lépe než vyšehradští a získali jsme proto všechny čtyři body. Výsledek je skvělý a při správné interpretaci odráží i průběh zápasu, je i krutý.

Vyšehrad

 

 

 

 

 

 

 

Štítky: , ,

Jeden komentář

  1. Jan Bartoš napsal:

    Konečně byla dobyta Vyšehradská klubovna! Léta jsme na tomto tajemném místě ztráceli body nehledě na sílu té které sestavy, stálo nás to nejeden postup do Extraligy. Kletba platí výhradně pro horní ligovou zasedačku, sklepní zápasy v pražských soutěžích běží normálně.
    Předpokládám, že se tam jedná o negativní energii nakumulovanou z blízkých basketbalových zápasů…

Komentář

© 2021 UNI Chess.