Skokan května 2016 v Unichessu – Štěpán Hrbek

0

Květen nebyl na soutěže moc bohatý, resp. na účast hráčů Unichessu v nich byl ještě chudší. Zřejmě se projevila únava po skončení soutěží družstev a také krásné jarní počasí lákalo spíš na louky a do lesů než na 64 polí. Samotnou podstatu skokanské soutěže tak zachraňoval Ostravský koník s účastí Aničky Koubové a v rámci něj proběhnuvší mistrovství České republiky, kde naše barvy hájili Jan Bartoš a Olga Jaščenko. Ještě bez oddílové příslušnosti zde nastoupil také od 30.5.2016 náš nový člen a první velmistr v barvách Unichessu Peter Michalík. Kromě ostravského angažmá se naši zástupci představili také na fide turnajích ve Vídni a Stockholmu.

Titul skokana vybojoval zaslouženě Štěpán Hrbek (+55) na turnaji ve Stockholmu, kde sváděl vyrovnané boje s devatenáctistovkami a získal i skalp jedné dvoutisícovky. Jako první tak dosáhl na třetí skokanský triumf! Jediným dalším našim kladným členem byla Olga Jaščenko (+15) za 7. místo na MČR.

Jaroslav Sysel ztratil tentokrát 6 bodíků na turnaji ve Vídni. V Ostravě pak rozdávali radost soupeřům Peter Michalík (-21), Jan Bartoš (-29) a Anna Marie Koubová (-84).

Přestupy
Od května do srpna probíhá tradičně přestupní okénko. V prvním měsíci jsme na tom 1:1 s přírůstkem 374 bodů na fide.
* přišel GM Peter Michalík ze Šachového klubu Prievidza
* odešel FM Miloš Kozák do Slavoje Litoměřice

Komentář

© 2020 UNI Chess.