Siesta Solution Unichess vstoupil do Extraligy vítězně!

2

V zápase s brněnským Durasem jsme byli oslabeni o svou první desku Michalíka. Domácím ale chyběli všichni cizinci, na osmé postavili sympaticky 15 letého Baráka (2070).

Neviděl jsem pořadí ukončení některých partií, ale nejrychlejší mohla být Vávrova mazácká 9tahová remíza černými na 7. desce se Šklíbou. 17 tahů trvala bílá remíza Martina Jurčíka s Vyskočilem – hrál se Pirc a patrně stál i lépe.

Důležitou šťastnou výhru získal na 3. černými Bernášek s Roubalíkem. Dámská indická mu přinesla pozici někde mezi rovinou a nevýhodou… a pak si soupeř studiově chytil vlastní dámu.

Naopak naší nejucelenější výhry docílil při svém prvním startu za Unichess Juraj Druska. Na 2. stole s Blahynkou hrál variantu 4 koní, která se většinou hraje na remízu… Hrál ji ale na výhru a soupeře přehrál. Byla to pěkná ukázka toho, jak různobarevní střelci nevěští nutně remízu.

Kuba na osmé bílými dotíral na Baráka v Caro Kanu. Vznikla pozice, která je sice lepší za bílé, ale nedá se nijak vyhrát.

Na 5. desce hrál Rýdl černými s Chytílkem Rubinsteinovu francouzskou – atypicky vznikla ostrá pozice, ve které stál v různé míře lépe. Dal partii za remízu – pravděpodobně s ohledem na zápasový stav. 4:2!

Černoušek hrál na 1. desce černými s Ponížilem proti Rétiho útoku. Celou partii byl aktivnější a přivyhranější stranou, ale boj skončil remízou ve věžovce s pěšcem víc.

Zápas korunovala 102 tahová výhra Mariána Jurčíka s Červeným. Ze zahájení stál asi trochu líp, později možná chvilku hůř, ale vše se rozhodlo v dlouhé vyrovnané koncovce ve věčné časovce.

Vyhráli jsme 5,5:2,5 bez prohry, s vícečetnou rezervou. Ale pozor soudruzi, ne každý soupeř bude oslabený!

 

2 Komentáře

  1. Honza Hučín napsal:

    Náhodou jsem stihl sledovat zápas téměř průběžně a chlapci hráli opravdu pěkně, blahopřeju! Na výhru to začalo vypadat už po hodině hry a pak už šlo jen o počet gólů, 3:0 je spravedlivý průměr, zaskórovat mohl kdokoliv z první pětky.
    Prvním dvěma deskám skvěle vyšlo zahájení, Jurajův soupeř tahal překvapivě pomalu už někde kolem 10. tahu, což mi u tak profláklé varianty přijde zvláštní. Bernymu zase vyšla hra na komplikovanou pozici. A zajímalo by mě, jestli tu studiovou léčku v remízové pozici viděl Marian zdálky, nebo prostě jen štěstí přálo připravenému.
    Zítra to ale bude mnohem těžší.

  2. Mircea napsal:

    Začít novou sezónu vítězně je příjemné. Bernyho výhra se dostala dokonce do elitního výběru partií na webu! Taky je pěkné vidět, že slovenské legii se tentokrát dařilo. Příště to chce i ty přivyhrané remízy dotáhnout – jak pak mám vědět, jak to bylo vyhrané nebo jak by to vlastně dopadlo, když se najednou přestane hrát a soupeři se domluví na remíze.

Komentář

© 2020 UNI Chess.