S Pankrácí letos ne a ne… ale aspoň to bylo napínavé

0

Když ERA A prohrála s TJ Pankrác v 1. lize západ, bylo to překvapení. Pak jsme to ale od pankráckého céčka schytali v dresu FIMA A alias Poštovní spořitelny v pražském přeboru a dnešní remíza s déčkem způsobí jásot na Bohemce, které už 2. ligu nikdo nevezme. O tomto víkendu ještě může bankovní čest zachránit prvoligové béčko, ale to by bylo překvapení na druhou stranu. Nicméně, zkuste nás pomstít!

Ze soupisek nebylo vůbec jasné, proč právě Pankrác D letos nejspíš z přeboru sestoupí. V zápase jsem jako obvykle stačil na ostatních šachovnicích jen občas přepočítat materiál, takže podstatu úvodní remízy Víti Miskolcziho na sedmé neznám. Honza Bartoš hrál na Viktora Jandovského tradiční ruskou a vše se vyměnilo až do remízové věžovky. Pak jsem měl dojem, že Radek Zeithamel na čtvrté a Tomáš Popper na osmé mají pěšce víc, stala se z toho ovšem jen remízová věžovka Cajdy a Popřík nějak prohrál. Pedro se snažil na první uplatnit s Vokounem mírnou poziční převahu, Honza Hruška na šesté soupeře ošidil o dámu za věž a se mnou na třetí pan Melich zaváhal s úklidem krále, až v přestřelce přišel o figuru. Petr Šplíchal stál v koncovce hůř se špatným střelcem proti jezdci za asistence všech věží. Vyhrané pozice jsme dotáhli a zápas otočili na 4:3, ale Petr těžkou pozici neudržel, a tak máme první zápasovou remízu.

Mezi přeborové peripetie s Pankrácí se vmezeřila ještě výhra nad Vyšehradem C 5:3 (přičemž jsme dlouho prohrávali a ze čtyř posledních dohrávaných partií vytřískali 3,5 bodu). Pořád ještě můžeme zabojovat o druhé místo a třetí máme ve svých rukou (klíčový bude zápas se silnou Loko a v posledním kole hostíme Vršovice), ale ukazuje se, že v přeboru není nikdo favoritem. No dobře, možná ta Bohemka, s IM Zvárou na první se to hraje samo.

Komentář

© 2020 UNI Chess.