Pět selhání je moc

2

Ve třetí třídě máme letos jenom jedno družstvo a zájemců o hru je tak na jedno a půl. V každém kole tak zbývá 3-5 náhradníků.

Tak jsem včerejší sestavu na druhé kolo dal dohromady, jak nejlépe to šlo a sám se ujal funkce kapitána, rozhodčího a náhradníka na místě. Nakonec přišli tentokrát všichni včas kromě LukášeG, který nahlásil 20 minut zpoždění vlaku. Se Štefanem jsem připravil hrací místnost, dal sem si svačinku a v 18:25 se vypravil na první obhlídku. Jediná partie, kde se něco zajímavého dělo, byla na osmé u Moniky, jejíž král se díval do světa přes otevřený sloupec g kolem zdvojeného pěšce f. Soupeř se snažil o matový útok dámou a také jezdcem, ale zůstalo jen u snahy. Tak dlouho hledal to správné místo pro dámu až ho našel na g3 a dostal na e2 vidličku a šel domů. (1:0) Pak se začaly skoro všechny partie kazit. Greg si nechal vyšachovat střelce na a3 a pak sice soupeř odevzdal kvalitu, ale i tak to nevypadalo dobře. Kvalitu byl nucen odevzdat pod tlakem LukášG. Roman chytil střelce, ale soupeř měl kompenzaci v podobě nepříjemného útoku na obnaženého krále. Štefan bránil slabinu na e6. První dvě desky zatím nevybočili z rovnováhy a jen Radko na sedmičce mi dělal radost, když dostal při plné šachovnici soupeře do zu-zwangu. A nakonec to byl právě Radko, kdo zvýšil na 2:0, ale dalších bodů sem se nějak nebyl schopen dopočítat. Greg si nechal vyšachovat druhou figuru a pak ji zase získal zpět – na to už jsem se koukat nezvládal. Roman zatím unikl matovému útoku, ale místo figury více měl už figuru méně. Pavel nesebral kvalitu a místo toho se hluboce zamyslel, odevzdal dva pěšce a už to vypadalo, že nevstane. Lukáš G proměnil kvalitu méně na figuru méně. Pak už to vůbec radostné nebylo. Nejdříve to vzdal v beznadějné koncovce s figurou méně Roman, pak se Pavel podíval na hodiny a když viděl že má 20 vteřin na deset tahů, tak se vzdal a vzápětí spadl LukášG. (2:3) Nakonec třetí bod přidal LukášN (3:3), který výborně zvládl střelcovku, když je vyměnil v pravý čas a pak byl všude přesně o tah dříve než soupeř (černými!!). Greg čtyřikrát utekl vidličce, aby ji nakonec na pátý pokus dostal a Štefan statečně držel pozici až do deseti večer, ale nakonec to také už nešlo dál hrát. (3:5) Aspoň zdržel dostatečně dlouho svého soupeře a vedoucího skupiny v jedné osobě, ten si ofotil zápis a já měl ušetřené skenování a posílání.

Přestože sem ve třetím kole nenechal hrát nikoho z poražených ve druhém kole, opět géčko předvedlo malou i velkou výsledkovou rošádu, tedy pět koulí. Ještě, že máme příští týden volno, aspoň můžeme nabrat fyzické a psychické síly do dalších bojů a já si mohu v klidu rozmyslet sestavu. Kapitán na místě (LukášN) podal tentokrát jen stručný komentář: „tak jsme rupli 5,5:2,5 vyhráli ti od kterých se to čekalo, takže Radek a Matěj. Mirek přidal remiz. Já rupnul jako druhej a šel dom.“ Dodám, že prohráli ještě Zdeněk, Adéla, Jirka a Monika.

2 Komentáře

Komentář

© 2021 UNI Chess.